Még a franciák is könyörögtek a bírónak, ne állítsa ki a walesi védőt

Luis Godinho könyörtelen maradt, és lehet, tényleg nem volt igaza.

Szeretett volna komoly mérkőzést vívni a francia labdarúgó-válogatott Wales ellen, azonban a játékvezető túlzottan szigorúan ragaszkodott a szabályokhoz és elrontotta az Európa-bajnoki felkészülési mérkőzést.

Benzema kihagyott tizenegyessel tért vissza a válogatottba
Egyhuzamban három büntetőt rontott el a francia csapatban.

A franciák a 26. percben 11-eshez jutottak, Karim Benzema lövése egészen közelről eltalálta Neco Williams kezét. A portugál Luis Godinho nem csupán büntetőt ítélt, de ki is állította a Liverpool 20 éves védőjét.

Benzema tizenegyesét ugyan Danny Ward kivédte, de a vereséget nem kerülhették el a walesiek: a 34. percben Kylian Mbappé szerzett vezetést a franciáknak, ezt a második félidőben Antoine Griezmann és Ousmane Dembélé megtoldotta még egy-egy találattal.

Saját védőjük butasága sokkolta az angol szurkolókat
Tyrone Mings brutális ütközése tizenegyest és piros lapot is érhetett volna.

A Manchester United szélsője, Daniel James azt állította, hogy a francia játékosok is kérlelték a portugál játékvezetőt, hogy ne állítsa ki a védőt.

Ezt elismerte Hugo Lloris, a franciák kapusa is, aki a mérkőzés után azt mondta, azért kérlelték a bírót, mert szerették volna megfelelő körülmények között, 11 a 11 ellen lejátszani a mérkőzést.

„Nem vagyok olyan játékos, aki szokott beszélni a játékvezetőkről, de ez mégiscsak egy barátságos mérkőzés volt ” – mondta a Sky Sportsnak James, a walesi Manchester United szélsője.

„10 percet szánt arra, hogy még a videót is megnézze, majd döntött. De így sem vagyok biztos benne, hogy egyértelmű és nyilvánvaló volt a piros lap.

Két méterről lőtték a védőnk kezére a labdát, még abban sem vagyok biztos, hogy ez büntetőt ért. Nekünk azt mondták, ha a védő természetes helyzetben van, és nem tehet az esetről, akkor az nem lehet tizenegyes

– nyilatkozta James a Sky Sportsnak.

Hozzátette, ha egy ilyen döntés a Svájc elleni Eb-nyitányon történne, sokkal jobban szétszednék a játékvezetőt.

Külön probléma, hogy az eset miatt Williamset egy meccsről el is tiltják, így ki kell hagynia az albánok elleni, szombati mérkőzést is. Márpedig a megbízott szövetségi kapitány, Robert Page célja az volt, hogy sok időt adjon Williamsnek.

A szakember szerint a szövetség megfontolja, hogy fellebbezzen az eltiltás miatt.