Angliában és Írországban több lap külön is foglalkozott azzal, hogy a magyar-ír felkészülési mérkőzésen (0-0) füttyel reagáltak a közönség soraiból arra, hogy a vendégjátékosok térdre ereszkedve tüntettek a rasszizmus és a kirekesztés mindenféle formája ellen. A magyar labdarúgók állva maradtak, ők a mezükön található tisztelet feliratra mutattak. Az írek kapitánya csalódottan vette tudomásul a füttyszót, azt mondta, ez rossz színben tünteti fel Magyarországot, míg Marco Rossi azt válaszolta újságírói kérdésre, hogy a csapat maximálisan tisztel mindent, a szurkolók reakciójának okairól pedig őket kellene megkérdezni.
Az Irish Timesnak a Budapesten pályára lépő ír játékosok közül többen is nyilatkoztak, a válogatott első afrikai születésű játékosa, Chiedozie Ogbene azt mondta, régóta harcolnak már az elfogadásért, ezért is volt csalódás számára, ami a Szusza Ferenc Stadionban történt. A saját csapatára büszke, hogy így kiáll a rasszizmus ellen. Csereként állt be, azt mondta, az igazi az lett volna, ha gólt szerez, bár aztán megjegyezte, lehet elragadtatta volna magát gólöröm közben.
Angliában mindennapos a téma, amióta a szurkolók visszatértek a lelátóra, többször harsant már fel a fütty, a válogatott tagjai sem voltak kivételek. A szövetségi kapitány, Gareth Southgate már értetlenségének adott hangot a drukkerek viselkedése miatt, és most a Liverpool játékosa, Jordan Henderson is arról beszélt, nem hagyják abba.
„Az, hogy az emberek kifütyülnek minket, amiért közösen kiállunk a rasszizmus ellen annak a jele, hogy a probléma még mindig nem oldódott meg, tovább kell harcolnunk, együtt.
Semmit nem érnek el vele [ha kifütyülik a térdelő játékosokat].
Egyértelművé tettük, hogy közösen kiállunk a rasszizmus ellen, ezért is fogunk a továbbiakban is letérdelni” – mondta a Guardiannak Henderson.
A térdelést egy NFL-játékos, Colin Kaepernick kezdte el, aki az amerikai himnusz alatt tiltakozott ezzel a rendőri brutalitás és a feketék elnyomása ellen. George Floyd halála és a Black Lives Matter-mozgalom felerősödése után a világon több sportágban, így a labdarúgásban is elterjedt, hogy a labdarúgók, sőt sokszor a játékvezetők is féltérdre ereszkednek a kezdés előtt.
Nem mindenki tartja ezt hatásosnak a sportolók közül sem, az elefántcsontparti Wilfried Zaha hónapokkal ezelőtt kijelentette, nem térdel tovább, mert nem látja értelmét.