Az első Eb-je óta nem volt ilyen gyenge tornája Portugáliának

Négy meccsen egy győzelem nem volt elég.

Portugália 1-0-ra kikapott Belgiumtól vasárnap este az Európa-bajnokság negyeddöntőjében.

Belgium bombagóllal küldte haza Ronaldóékat az Eb-ről
A belga labdarúgó-válogatott jutott be a negyeddöntőbe az Európa-bajnokságon, miután 1-0-ra legyőzte a címvédő Portugáliát.

Cristiano Ronaldóék ezzel úgy estek ki a tornáról címvédőként, hogy egyetlen győzelmet arattak, éppen a magyar csapat ellen (3-0). Portugália 1984-ben kvailifikálta magát először az Eb-re, utoljára akkor esett ki egyetlen győzlemmel, amit szintén négy meccs után ért el.

Érdekesség egyébként, hogy a 2016-os Európa-bajnokság megnyerésekor szintén egyetlen meccset nyertek a portugálok a rendes játékidőben. A csoportkörben három döntetlent játszottak, a horvátokat és a franciákat hosszabbításban verték, a lengyelek ellen pedig tizenegyesekkel jutottak tovább.