Élő Közvetítés

Öngóllal győzte le a világbajnok a sablonos németeket

FEDERICO GAMBARINI / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP
Bár csupán egy öngóllal, de győzelemmel mutatkozott be az Európa-bajnokságon a francia labdarúgó-válogatott, amelytől két találatot les miatt el is vettek a németek elleni, müncheni összecsapáson.

Az első félidő francia fölényt hozott, a két szövetségi kapitány taktikai felállása közül úgy tűnt, Deschamps-é működött jobban. A 4-3-1-2-es felállás érdekessége volt, hogy még a csatárok is visszatártak, ha védekezni kellett, ugyanakkor támadásba lendülve ki tudták használni Mbappé gyorsaságát.

84 percig élt a magyar álom, Ronaldo Eb-csúcsot döntött
A hajráig tartottuk a gól nélküli döntetlent, de pár peches perc elég volt a címvédő győzelméhez.

Löw kapitány még a mérkőzés előtt ZDF-nek azt mondta, egyrészt háromvédős felállást szeretne, mert a támadójátékhoz kellenek olyanok, akik a középpályáról fel tudnak lépni, ezért döntött úgy, hogy Kimmich a jobb oldalon játsszon.

Több lehetőségünk van arra, hogy a szélen áttörjük a franciák védelmét, mint középen

– védte meg a 3-4-3-as rendszert.

Érdekesség, hogy a német csapat átlagéletkora 28 év és 347 nap, ennél idősebb kezdő tizeneggyel a 2000-es Eb-n a románok ellen álltak fel legutóbb a németek.

Az első komoly helyzetre 17 percet kellett várni, akkor Mbappé lövését Neuer fogta. Három perccel később már nem volt ilyen szerencsés a német kapus: Hernández balról centerezett, de társa helyett Hummels érkezett, aki kilőtte saját kapujának jobb felső sarkát (1-0).

A félidőben maradt az egygólos francia előny, a németek hiába birtokolták többet a labdát, a játékból hiányzott a pontosság és talán a meglepetés is.

A második félidő első helyzete ismét a franciáké volt, Rabiot 8 méterről a jobb kapufát találta el.

Onnantól kezdve viszont a németek átvették az irányítást, Gnabry az 55. percben egyenlíthetett is volna, de a léc fölé pattintotta a labdát.

A 66. percben Mbappé ugyan gólt lőtt, de lesről tette mindezt – pedig maga a mozdulat gyönyörű volt.

Majd a hajrában tizenegyest reklamált, de a játékvezető szerint Hummels szerelése szabályos volt.

A 85. percben aztán Mbappé rúgatott egy gólt Benzemával, de a PSG csatára már lesen volt, így azt is érvénytelenítette a játékvezető.

A hatperces hosszabbítás sem hozott eredményt, így Franciaország győzelemmel kezdte az Eb-t és készülhet a szombati, Magyarország elleni folytatásra.

Két érvénytelen gól is belefért a franciák győzelmébe

Nem sikerült jól a németek bemutatkozása a labdarúgó Európa-bajnokságon: a müncheni mérkőzésen Franciaország 1-0-ra győzött Hummels öngóljával, de a világbajnoktól két találatot is elvettek les miatt, és Rabiot még a kapufát is megdöngette.

Újabb lesgól

Mbappé kapott nagy labdát a leshatáron, pontos passzát Benzemának csak be kellett terelnie az üres kapuba – de aztán a videobíró úgy döntött, a PSG-csatára mégiscsak lesen volt.

Tizenegyesgyanús

Egy előrevágott hosszú labdára Mbappé elindult, simán lefutotta több méteres hátrányból indulva Hummelst, aki szerelte a 16-oson belül. A franciák büntetőt reklamáltak, mindhiába.

Mbappé lesgólja

Mbappé gyönyörű gólt lőtt a kapu bal oldalába, de az asszisztens és a VAR is lest jelzett.

Hű, mi maradt ki?!

Egy bal oldali beadás teljesen üresen találta Gnabryt, aki úgy lőtt, hogy a labda előbb a földre, onnan pedig a léc fölé pattant.

Rabiot megdöngette a kapufát

Folytatódik a francia nyomás, ezúttal Rabiot kapott nagy labdát, lövése a jobb kapufán csattant – Benzema és Griezmann pedig bosszankodott, miért nem passzolt a játékostárs.

Félidő

A franciák megérdemelten vezetnek.

Helyzet maradt

Gnabry szépen visszahúzta a labdát az alapvonaltól, Gündogan előtt helyzet alakult ki, de jobbal nagyon rosszul találta el.

Micsoda sebesség!

Hű, ez a ritmusváltás: Mbappé faképnél hagyta a teljes védelmet, de nem tudott centerezni Benzemához. De a sebesség szédületes volt.

Kroos gyakorol rendületlenül

Pogba akasztotta Müllert, a 25 méteres szabadrúgáshoz ismét Kroos állt oda, ezúttal a sorfal nem jelentett akadályt, de a labda jócskán elkerülte a kaput.

Müller hibázott

A máik oldalon Müller került helyzetbe, de elvétette a célt.

1-0 - öngóllal

Megszerezte a vezetést a francia válogatott, Pogba jobbról szépen átívelte a labdát a hosszú oldalra, Hernández egyből centerezett és a menteni igyekvő Hummels a saját kapujába bombázott (1-0).

Próbálkoznak a franciák

Talán az első veszélyes helyzet, Pavard élesen lőtte középre a labdát, de Ginter nagyot mentett. A szöglet után Pogba fejelt a léc fölé.

Negyedóra lötyögés

Az első negyedóra után nehéz mit mondani a mérkőzésről – egyelőre csak a passzok száma gyűlik, de az rendesen.