Élő Közvetítés

Öngólos buliként indult, német gála lett a vége

Matthias Schrader / POOL / AFP
Bár Cristiano Ronaldo góljával Portugália szerzett vezetést, két öngóllal besegítettek a németek talpra állásában és győzelmében. A magyarok F csoportjában végül Németország 4-2-re nyert, így jó hangulatban, sikerélménnyel várhatják a magyarokat a továbbjutás szempontjából fontos szerdai, müncheni összecsapáson.

A keddi történések fényében Németországnak mindképpen javítania kellett volna, hiszen a franciák elleni 1-0-s vereség után még egy zakó nem fért volna bele az Európa-bajnokságon. A portugálok ugyanakkor nyugodtan készülhettek, a magyarok elleni 3-0-s siker után már egy pont is nagy lépést jelentett volna a továbbjutás felé vezető úton.

Többé nem álom: pontot szereztünk a világbajnok ellen
Fiola Attila vezető góljára Antoine Griezmann válaszolt a franciák részéről.

A németek ennek megfelelően óriási lendülettel kezdtek, Gosens gyönyörű lesgólt lőtt, majd Havertz is megkínálta távolról Rui Patríciót.

Aztán a 15. percben elcsendesedett a müncheni közönség. Egy német szögletet követően Bernardo Silva gyűjtötte be a labdát, nagyszerűen indította Diogo Jotát, aki lépéselőnyben volt védőjével, de ziccerben még tovább passzolt, így Cristiano Ronaldónak két lépésről csak az üres kaput kellett eltalálnia (1-0).

A németeket szemmel láthatóan megfogta a gól, a portugálok átvették a játék irányítását, és ki tudja, mit hoz a meccs, ha a portugálokra nem telepedik egy négyperces átok.

A 35. percben Gosens beadásra Havertz nagyon jól érkezett volna, de a menteni igyekvő Rúben Dias megelőzte, és a saját kapujába talált, öngól (1-1).

Négy perc múlva ugyanez történt, csak a másik oldalról, ezúttal Kimmich jobbról centerezett és ugyan Gnabry érkezett volna, de a menteni igyekvő Guerreiro két méterről szintén öngólt vétett (1-2).

A portugálok a szünetben próbáltak frissíteni, jött Renato Sanches, akinek a beállása a magyarok ellen kulcsfontosságú volt. Gólt azonban ismét a németek szereztek, és ezúttal a portugál segítség sem kellett.

Az 51. percben Gosens átadásából Havertz volt eredményes (1-3).

Kilenc perc múlva a gólpasszos is betalált, ezúttal Kimmich jobb oldali beadását Gosens bólintotta a hálóba (1-4).

A 67. percben még kicsit reménykedhettek a portugálok, mert a német védelem elalvását kihasználva Ronaldo lövetett gólt Jotával (2-4).

A 79. percben Renato Sanches bődületes kapufát rúgott, Neuer mozdulni sem tudott a labdára.

A hajrában már nem változott az eredmény, így két forduló után a csoportot Franciaország négy ponttal vezeti, a portugáloknak és a németeknek három-három, a magyaroknak egy pontja van.

Öngólok indították be a németeket

Hazai pályán 4-2-es győzelmet aratott a német labdarúgó-válogatott Portugália ellen az Európa-bajnokság F csoportjának szombati rangadóján. A vendégek Ronaldo góljával szereztek vezetést, de két portugál öngóllal már a németek mehettek előnnyel a szünetre. A fordulás után Havertz és Gosens is betalált, Jota csak kozmetikázni tudott a vereségen.

Jön André Silva

Goretzka lövését egy portugál csere követte:  Jotát André Silva váltotta.

Óriási kapufa!

Itt volt a 3-4 lehetősége, Renato Sanches gondolt egyet és 22 méterről lőtt, a labda a jobb kapufáról vágódott vissza a mezőnybe, Neuer mozdulni se tudott rá.

2-4 Jota

Óriási német védelmi hiba: egy bal oldalól érkező szabadrúgást elnéztek a védők, Ronaldo a bal kapufától visszakanalazta a labdát, Jota pedig a gólvonalról nem rontott (2-4).

1-4 Gosens

Jött a gól, de nem a portugáloktól: ezúttal Kimmich jobb oldali beadását Gosens bólintotta a hálóba (1-4).

Kell a gól!

A portugálok cseréltek, a középpályás William Carvalhót a csatár Rafa Silva váltotta.

Ronaldo, fölé

Cristiano Ronaldo 25 méteres szabadrúgása jócskán a léc fölé szállt.

1-3 Havertz

Végre egy nem öngól német oldalon! Nagyszerű hazai támadássorán Müller középről kidobta a labdát balra, Gosens centerezett, Havertz jókor érkezett (1-3).

Öngólcumani

A statisztikák szerint 1960 és 2016 között összesen kilenc öngól született az Eb-ken. Idén nyolc nap alatt (június 11-19. között) öt.

Félidőben német előny

A németek eddigi két meccsén három öngól született. Ha így folytatódik, akkor érdemes lenne megtenni valamelyik fogadási oldalon, hogy a német-magyar meccsen is lesz ilyen :)

1-2 Guerreiro, újabb öngól!

Őrület, fordítottak a németek, ezúttal Kimmich kanalazott vissza középre egy labdát, de Guerreiro rosszul ért bele (1-2).

1-1 Rúben Dias (öngól)

Egyenlítettek a németek: egy balról érkező beadásra Havertz nagyon jól érkezett, de a labda a menteni igyekvő Rúben Dias sípcsontjáról a saját kapujába került a labda (1-1).

Visszaestek a hazaiak

A portugál gól megfogta a németeket, már nem olyan ellenállhatatlanok és pontosak, mint az első tíz percben.

Cristiano Ronaldo: 19!

Cristiano Ronaldo a 19. gólját szerezte világ- és Európa-bajnokságokon, ezzel utolérte az eddigi első Miroslav Klosét.

1-0 Ronaldo

Erre ki szerez gólt? Portugália és Ronaldo.

Egy német szögletet követően Bernardo Silva gyűjtötte be a labdát, nagyszerűen indította Diogo Jotát, aki lépéselőnyben volt védőjével, de ziccerben még tovább passzolt, így Cristiano Ronaldónak két lépésről csak az üres kaput kellett eltalálnia (1-0).

Nagy német nyomás

Hihetetlen lendülettel kezdtek a németek, az első 14 percben közel 70 százalékban birtokolták a labdát.

Újabb német helyzet

Havertz lövését védte Rui Patrício, de a kipattanót nem tudta megszerezni, szerencsére a védők takarítottak.

Micsoda kezdés... lehetett volna

Egy formás német akció végén Gosens lőtt gyönyörű, akrobatikus mozdulattal gólt, de a bíró les miatt nem adta meg.