Élő Közvetítés

Karim Benzema és Cristiano Ronaldo tizenegyespárbajából nem volt győztes

Alex Pantling/Getty Images

Miközben a magyarok Münchenben csatáztak a továbbjutásért, a biztos továbbjutó franciák a portugálokkal meccseltek az Európa-bajnokság F csoportjának zárófordulójában.

A mérkőzés nem hozott hatalmas iramot, de nem a meleg miatt, hanem mert a franciák nem erőltették meg magukat, a portugálok pedig nehezen találtak fogást. Végül hatalmas büntetőpárbajjá vált a meccs. Előbb Lloris bokszolt Danilo arcába, majd a túloldalon Pepe tarolta le Mbappét. Félidőben így Cristiano Ronaldo és Karim Benzema büntetőivel volt 1-1 az állás.

Térfélcsere után Benzema azonnal lecsapott és egy remek labdából gólt szerzett a franciáknak, így Portugália bajba került, hiszen 3 ponttal rezgett a léc, hogy továbbjutnak-e.

Azonban egy újabb büntető megmentett Ronaldóékat, éppen a Juventus klasszisa lőtte Kounde kezére a labdát. A sztárjátékos másodjára sem hibázott.

Ezt követően csak fellángolások történtek, nagyjából mindkét csapat beletörődött a sorsába, ráadásul több peches sérülés is lassította a mérkőzést. Végül 2-2 maradt, akárcsak Münchenben. Franciaország 5 ponttal megnyerte a csoportját, Németország második lett néggyel, míg a portugálok szintén négy ponttal mennek tovább. Mi kettővel, de emelt fővel búcsúztunk.

Benzema-Ronaldo 2-2

A portugál válogatott 2-2-s döntetlent játszott a francia csapattal a halálcsoport zárófordulójában.

Ronaldo talált be először tizenegyesből, erre Benzema büntetőből felelt, így volt 1-1 az állás 45 perc után. Térfélcsere után Benzema villámgyorsan gólt lőtt, így a portugáloknak kellett ezúttal hajtani a gólért, de ismét jött egy tizenegyes Kounde kezezése miatt. Ronaldo újra értékesítette, innentől pedig nem volt egyik csapat számára sem sietős, így aztán gól sem esett már.

2016 te vagy az?

A portugálok hátul passzolgatnak. Ácsorgás közben. A franciák vagy egy percig nem próbálták ezt akadályozni. Ismerős?

Bruno Fernandes mit varázsolt!

Két francia védő között is könnyedén átfűzte magát, Paul Pogba olyat hisztizett a tisztázás után, amilyet azért ritkán látni tőle. Nyomnak a portugálok, de azért nem szorongatnak.

Jön a friss erő a portugálokhoz

Bernardo Silva helyett Bruno Fernandes játszik a továbbiakban, Joao Moutinhót pedig Rúben Neves váltotta. Az elmúlt öt perc inkább a franciáké volt, jobb szsélről több veszélyes beadás is érkezett. Kellett már a frissítés.

Megvadult a Puskás Aréna!

Először dühében, mert a németek egyenlítettek, nem sokkal később viszont újra betalált a magyar csapat, így még mindig továbbjutásra áll!

Most meg Digne szorul ápolásra

Ijesztő jelenet volt, mert senki nem bántotta, az oldalvonalnál egyszer csak leült a földre. Christian Eriksen szívrohama után különösen rémisztő pillanat volt, a szórványos fütty itt-ott a portugáloktól jön persze. Le is kellett hozni, Rabiot állt be.

Cserél mindkét csapat

Digne áll be Lucas Hernández helyett egyik, míg Palhinha váltja Danilót a portugál oldalon.

Két gólöröm is volt a félidőben!

Nem elírás, először Szalai Ádám mai fejese kapott vastapsot, majd Fiola Attila franciáknak lőtt gólja. Mert ezeket lehetett látni a kivetítőn.

Két tizenegyes, álmoskás félidő

A franciákon azért látni, hogy már továbbjutottak, akárhogy is ér véget a mai meccs. A portugáloknak viszont még lehet kevés az ellenünk szerzett 3 pont, úgyhogy jobban igyekeznek. Csak 51% a labdabirtoklás Ronaldóéknak, de 7 lövésből négy is kaput talált, a franciáknál 4/2 az arány.

Hoppá, itt az újabb tizenegyes!

Csak épp a franciák kapják ezúttal. Nagyon csendes volt a világbajnok, de Mbappé sebessége sokat ért, ugyanis Pepével ütközött a tizenhatoson belül. Csakhogy úgy tűnt, nem történt hatalmas duvaság, könnyen lehet, hogy VAR-ral is megnézik még.

Jót tett a gól a portugáloknak

A szurkolóiknak is és a csapatuknak is. Támadásban élénkebbek, energikusabbak, még ha hiba is csúszik a játékba. Llorist viszont végig fütyülik már, az ökölvívókat megszégyenítő kiütésével nem sok barátot szerzett.