Élő Hírek

Sok a kritika, de továbbment Hollandia

Peter Dejong / POOL / AFP
A holland labdarúgó-válogatott 2-0-ra legyőzte Ausztriát, ezzel csoportelsőként továbblépett a nyolcaddöntőbe az Európa-bajnokságon.

Továbbjutott a nyolcaddöntőbe a holland labdarúgó-válogatott az Európa-bajnokságon, miután 2-0-ra verte Ausztriát. Ezzel a csoportját is megnyerte Frank De Boer csapata.

Elég korán, már a 11. percben vezetéshez jutott Hollandia, miután kiharcolt egy tizenegyest a csapat, amit Depay értékesített. Innentől kezdve csak az volt a kérdés, mikor jön a mindent eldöntő második gól, amire a 67. percig kellett várni, Dumfries döntött el mindent. A hajrában mindkét csapat előtt adódtak gólszterzési lehetőségek, de az eredmény nem változott.

A 2-0-val. Hollandia nemcsak továbbjutott, hanem meg is nyerte a csoportját. Ezzel az is eldőlt, hogy a nyolcaddöntőjét június 27-én a Puskás Arénában játssza a csapat.

És itt a vége!

Sem a hollandok, sem az osztrákok nem tudtak újabb gólt szerezni. A végeredmény szempontjából ez persze tök mindegy volt, Hollandia magabiztosan nyert 2-0-ra, mivel egyébként meg is nyerte a csoportot.

Óóó, mekkora helyzet volt

Ott volt az első igazán komolky osztrék helyzet, egíy felívelt labdát Onisiwo fejelt kapura, de pont középre. Ebben több volt.

Próbálkoznak az osztrákok

Kétgólos hátrányban vannak ugyan, de megpróbálják ráerőltetmi az akaratukat az ellenfélre. Kicsit kései, de hátha.

Jó a meccs

Egyelőre megmarad a magas tempó, most épp osztrék csapat támadott volna, de lefüleltte a holland védelem a támadást.

Mit hagyott ki Depay???

Ott lehetett volna a második gól. Weghorst tette  le a labdát Depaynak, utóbbinjak csak a kaput kelett volna eltalálnia, de nem sikerült, így kimaradt a ziccer. Maradt az 1-0.

És Depay lő

Micsoda figura! Depay most is főszereplő, egy lövést vállal, de nem eredményesd.