Élő Közvetítés

A videobíró is besegített a walesi pontszerzésbe

NAOMI BAKER / POOL / AFP

Hiába játszott fölényben, hiába birtokolta többet a labdát és próbálkozott több kapura lövéssel, végül csak 1-1-es döntetlent ért el Svájc labdarúgó-válogatottja Wales ellen az Európa-bajnokság B csoportjának első mérkőzésén.

Öngól is kellett hozzá, de bedarálták az olaszok Törökországot
Az olasz labdarúgó-válogatott Törökország elleni 3-0-s győzelmével indult az Európa-bajnokság.

Az első valamirevaló helyzetre negyedórát kellett várni, akkor a Cardiff csatára, Kieffer Moore fejese hullott veszélyesen a kapu jobb oldala felé, de Yann Sommer bravúrral védett.

Öt perc múlva Fabian Schär próbálkozott sarokkal, de ezúttal a walesi kapus, Danny Ward védett nagyot.

A félidő hátralévő részében inkább a svájciak próbálkoztak, de Haris Seferovic nem véletlenül bosszankodott – olykor túl látványosan is –, a Benfica csatára több lehetőséget is elrontott.

A szünetben lehet, keményen rászólt játékosaira Vladimir Petkovic szövetségi kapitány, mert a második félidőt óriási lendülettel kezdték a svájciak, előbb Breel Embolo kapott jó labdát, két védő között meghúzta, de 16 méteres lövését Ward bravúrral védte.

A szöglet után azonban már nem volt pardon, Xherdan Shaqiri beadását Embolo az ötösön belülről bólintotta a kapu közepébe (0-1).

Svájc uralta a mérkőzést, de 74 perc után hiába állt a neve mellett 60 százaléknyi labdabirtoklás és 16 lövési kísérlet, a hatodik walesi próbálkozásból váratlanul összejött az egyenlítés.

Joe Morrell 25 méterről a kapu elő ívelte a labdát, és Moore lendületből érkezve, 11 méterről szép mozdulattal csúsztatott a kapu bal oldalába (1-1).

A 84. percben beállt Mario Gavranovic, aki fél perccel később gólt szerzett, de a VAR jelezte, hogy les volt.

A 90. percben Embolo fejében még ott volt a győztes gól, de Ward nagyot védett – maradt az 1-1.

Két fejesgól révén ikszelt Wales és Svájc

Az Eb második mérkőzésén döntetlent játszott egymással az A csoportban Wales és Svájc. Az első félidőben sokkal többet próbálkoztak a svájciak, mégis 0-0 volt az eredmény, és mindkét csapat kapusa egy-egy nagy bravúrt mutatott be. Aztán a második félidő elején Embolo fejesével vezetést szerzett Svájc, és bár a walesi kulcsemberek közül Bale és Ramsey is gyenge napot fogott ki, Moore szintén fejesből egyenlített. Svájc még szerzett egy gólt a csereként beállt Gavranovic révén, de ezt videózás után les miatt elvették. A csoportot Olaszország vezeti 3 ponttal, Svájc és Wales 1-1, Törökország 0 ponttal áll.

Így kell cserélni!

Gavranovic most jött be Safarovic helyére, de hamar felvette a ritmust, Embolo lefejelt labdáját vágta be. Mondjuk erősen lesgyanús a szitu, vissza is nézik.

Wales egyenlít!

És persze, hogy Moore! Egy szögletvariáció végén a jobboldali beadásra a bekötött fejű csatár érkezett, és szépen bólintott a jobb sarokba. 1-1!

Labda is, láb is

Mbabu úgy csúszott oda Jamesnek, hogy vitt mindent közben. Van olyan bíró, aki ezt továbbengedi, itt szabadrúgás és sárga lap lett a vége.

Shaqiri hozza, amit várnak tőle

2014 óta Svájc 16 gólt szerzett a nagy tornákon, vagyis a vébéken és Eb-ken, ebből Shaqiri szerzett ötöt, másik háromnál pedig, köztük Embolo mostani góljánál, ő volt az előkészítő. Fontos ember, na!