Élő Közvetítés

Ukrajna győzött a kihagyott büntetők mérkőzésén

Mihai BARBU / POOL / AFP

Az ukrán labdarúgó-válogatott 2-1-re legyőzte Észak-Macedóniát az Európa-bajnokság C csoportjában, ezzel megteremtette az esélyt, hogy majd továbbjusson az egyenes kieséses szakaszba.

Kifejezetten szórakoztató volt a csütörtöki mérkőzés. Az ukránok már az első percektől kezdve helyzeteket dolgoztak ki, a 29. percben pedig a vezetést is megszerezték, egy szöglet után Jarmolenko lőtt laposan a kapuba. Szinte még fel sem dolgoztuk a gólt, már kettővel vezetett Ukrajna, Jaremcsuk kapott tökéletes ütemű kiugratást, majd a rövid alsóba lőtt.

Az északmacedónok sem tétlenkedtek, Pandev lesről szerzett egy gólt, amit természetesen nem adtak meg, de a második félidő elejét is megnyomták, aminek az eredményes egy tizenegyes lett. Alioski lövését ugyan védte az ukrán kapus, de a játékos a kipattanót értékesítette, izgalmassá téve a meccset.

Az egyenlítés viszont nem jött össze, még úgy sem, hogy Ukrajna kihagyott egy tizenegyest. Észak-Macedónia ugyan egészen szimpatikusan játszott eddig az Eb-n, mégis két vereséggel áll, miközben Hollandia ellen játssza az utolsó csoportmeccsét.

Eddig egyébként egyetléen tizenegyest értékesítettek a tornán a megítélt ötből: Cristiano Ronaldo a magyarok ellen.

Ami az NB I-hez köthető játékosokat illeti, a fehérvári Musliu végig a pályán volt, a korábban az Újpestnél megfordult Risztevszki padozott. A szintén az Újpesten megfordult Bardhi 77 percet volt a pályán. Az egykor a Vidiben játszó Nikolov egy félidőt kapott az északmacedón csapatban, az első meccsen megsérült Zubkov viszont nem került keretbe.

Még élnek Ukrajna esélye, bajban az északmacedónok

Nagyszerű első félidőbeli játékának köszönhetően Ukrajna 2-1-re győzött Észak-Macedónia ellen a labdarúgó Európa-bajnokság C csoportjának második fordulójában, így jó esélye van a továbbjutásra. Jarmolenko és Jaremcsuk góljaira Alioski válaszolt – aki kihagyott büntetőjének kipattanóját lőtte be –, a hajrában az ukránok is elhibáztak egy tizenegyest.

Újabb cserék

Bardi nem élete meccsét játszotta, a helyére Avramovski érkezett a hajrára. Az ukránoknál Saparenkót Szidorcsuk váltotta.

Ukrán cserék

Muszáj is cserélniük az ukránoknak, mert nagy a nyomás, hátha a frissítés segít. A két gólszerző, Jarmolenko  és Jaremcsuk ment le, Cigankov és Beszedin érkezett.

2-1 Alioski

Trajkovski távoli lövését óriási bravúrral tolta a lécre Buscsan, a kipattanóra érkezett Pandev, akit Karavajev megrúgott.

A tizenegyest Alioski vállalta magára, lövését Buscsan kiütötte, de pont a Leeds játékosa elé, aki másodszorra nem hibázott (2-1).

Szép, de les

Pandev szépen átvett egy labdát, kicselezett egy védőt, majd átemelte a kapust – a probléma az volt, hogy mindezt lesállás előzte meg.

2-0 Jaremcsuk

Ez gyors volt, egy újabb gyors kontra után Jaremcsuk lépett ki, és jobbról a bal alsó, rövid sarokba lőtte a labdát (2-0).

1-0 Jarmolenko

Azért egy percen belül kettőt nem hagy ki Jarmolenko! A szögletet követően Karavajev a hosszú sarok felé csúsztatta a labdát, Jarmolenko érkezett és egy lépésről nem hibázott.

Újabb ziccer

Jarmolenko újabb ziccert hagyott ki, nagyszerű labdát kapott, Musliu beragadt, a csatár azonban négy méterről a kirobbanó kapust találta el.