Élő Közvetítés

Az Európa-bajnokság egyik legjobb meccse lett egy 0-0

Matt Dunham - Pool/Getty Images

Nem született gól az Anglia-Skócia Európa-bajnoki mérkőzés péntek este a D csoportban.

Egymásnak estek a csapatok, először a skótok tűntek veszélyesebbnek, aztán Stones fejese csattant a kapufán.

Nem sokkal később Mason Mount belsőzte kapu mellé Sterling középre lőtt labdáját, aztán a 30. percben O’Donnell egy gyönyörű kapáslövéssel szerezhetett volna gólt, de Jordan Pickford nagy vetődéssel védett. A második félidőben folytatódott az őrült rohanás, rendkívül intenzív mérkőzést játszottak a csapatok, de alig-alig jutottak el helyzetig.

A második félidőben Reece a gólvonal elől fejelt ki egy Dykes-lövést, Adams pedig két nagy helyzetet is kihagyott. Túloldalon viszont egy tizenegyest nem kapott meg Anglia, Sterling cipőjének az orrát taposta meg Robertson, de sem Lahoz, sem a videobírós szobában ülök nem állították meg a játékot. Alighanem ez téves ítélet volt.

Végül mindkét csapat egyszer találta el a kaput, így pedig nehéz betalálni.

A horvát válogatott csak 1-1-s döntetlent játszott a csehek ellen, így a csehek és az angolok 4-4, a horvátok és a skótok 1-1 ponttal állnak a csoportba.

Jól kezdenek a skótok

Látszik, hogy megint rámegy erőből ellenfelére a skót csapat. Rögtön a negyedik percben sikerült helyzetbe kerülni egy jobb oldalon vezetett kacióból, de az angol védők blokkolni tudták Adams lövését.

Meg is van az alaphang

Luke Shaw hét másodperc alatt kapott akkorát, hogy alig tudták összeszedni a földről.