Élő Közvetítés

Az Európa-bajnokság egyik legjobb meccse lett egy 0-0

Matt Dunham - Pool/Getty Images

Nem született gól az Anglia-Skócia Európa-bajnoki mérkőzés péntek este a D csoportban.

Egymásnak estek a csapatok, először a skótok tűntek veszélyesebbnek, aztán Stones fejese csattant a kapufán.

Nem sokkal később Mason Mount belsőzte kapu mellé Sterling középre lőtt labdáját, aztán a 30. percben O’Donnell egy gyönyörű kapáslövéssel szerezhetett volna gólt, de Jordan Pickford nagy vetődéssel védett. A második félidőben folytatódott az őrült rohanás, rendkívül intenzív mérkőzést játszottak a csapatok, de alig-alig jutottak el helyzetig.

A második félidőben Reece a gólvonal elől fejelt ki egy Dykes-lövést, Adams pedig két nagy helyzetet is kihagyott. Túloldalon viszont egy tizenegyest nem kapott meg Anglia, Sterling cipőjének az orrát taposta meg Robertson, de sem Lahoz, sem a videobírós szobában ülök nem állították meg a játékot. Alighanem ez téves ítélet volt.

Végül mindkét csapat egyszer találta el a kaput, így pedig nehéz betalálni.

A horvát válogatott csak 1-1-s döntetlent játszott a csehek ellen, így a csehek és az angolok 4-4, a horvátok és a skótok 1-1 ponttal állnak a csoportba.

Soha rosszabb 0-0-t

Nem született gól az Anglia-Skócia mérkőzésen az Eb-n.

Az első félidőben Stones fejelt egy kapufát, a túloldalon pedig O’Donnell lövését védte Pickford. Térfélcsere után a skótoknak volt nagy helyzete ellentámadásokból, de Anglia nem kapott meg egy büntetőt, amikor Robertson rálépett Sterling lábára. Végül egy-egy kaput talált lövés volt, de az őrült rohanást, az intenzív játékot ez nem adja vissza.

Pókfociban sem utolsók a skótok!

Nagy nehezen kialakított egy helyzetet az angol válogatott, James középre lőtte a labdát, aztán olyan tömegjelenet alakult ki, hogy akár rögbimeccs is lehetett volna. Rice és McTomminay közé szorult be a labda, majd a kicsorgót McGinn kirúgta a világ végére.

Tényleg nem lesz gól?

A nap legjobb meccse, de Che Adams is az űrbe lőtt. Nem sokkal később le is cserélte Steve Clark Nisbetre.

Elmaradt egy angol tizenegyes!

Ez csúnya baki a VAR-tól. Sterling tolta mega  labdát a tizenhatoson belül, Robertson pedig megpróbálta szerelni, de az ellenfele cipője orrát taposta meg. Lahoz nem fújt, de a fülére szólhattak volna, hogy nézze meg. A labdához semmi köze nem volt, ez biztos.

Harry Kane befejezte

Marcus Rashford állt be a helyére. Gilmourt is lecserélte a skót kapitány, Armstrong váltotta.

Shaw is epluskázta a helyzetét

Némi szerencsével jutott el hozzá Mason Mount védők mögé löbbölt labdája, amit a felszaladó Shaw lőtt kapura. Csakhogy nem külsővel lőtte el a tizenhatos bal oldalán, így aztán jócskán elkerülte a kaput.

James elképesztően nagyot mentett

Igaz, talán nem ment volna kapura a labda. Egy szöglet után Dykes lőtt volna a hosszú fölső sarokba, Pickford már verve volt, de a berobbanó Reece James kifejelte a labdát.

Sterlingnek rém gyenge meccse van

Az egy dolog, hogy kevésszer van játékban, de szinte mindig rosszul dönt. Az első félidőben adott középre egy jó labdáján kívül szinte csak elpuskázott lövése, rossz csele és több gyenge átadása is volt.

Jaj, de elönzőzte ezt Che Adams

Hosszas angol nyomás után labdát szereztek a skótok, Dykes úgy tűnt, eltotojázza, de a lövés épp úgy akadt el Adamsben, hogy utóbbinál maradt a labda. Több megjátszható társ is lett volna, de ő inkább belebikázta az elé tornyosuló három védő egyikébe. Ennél jóval több volt ebben.

Beszorultak a skótok

Először Foden elől sikerült Robertsonnak mentenie, majd Mount távoli bombáját ütötte ki szögletre Marshall.

Folytatódik a rohanás

Ezúttal az angolok lőtték ki a pálya oldalára a labdát, ugyanúgy nem volt jó semmire. Utána viszont jött egy pofás angol támadás, ám Shaw középre lőtt passzát blokkolta Tierney.

Nagy angol fölény, nulla gól

Nagyjából így lehet összefoglalni az első 45 percet. Az angol válogatott 60 százalékban birtokolta a labdát, de több helyzetet nem nagyon hozott, a négy lehetőséggel szemben a skótok 5 próbálkozása áll. Egyik oldalon Stones kapufán csattanó fejese volt a legnagyobb lehetőség, másikon Pickford védése O’Donnell lövésekor. Jó kis meccs, sajnos a helyzet kevés hozzá.

Megálltak a felek

A meccs intenzitása megmaradt, a helyzetek viszont elfogytak. Az angoloknál jár többet a labda, nagyjából 60-65 százalékban birtokolják, de nagyonmasszív a skót védelem. Soha rosszabb 0-0-t!

Itt egy szenzációs skót helyzet is

Egy villámgyors ellentámadás végén O’Donnell lőtt el kapásból egy labdát a tizenhatos jobb oldaláról. A hátvéd lábai között átsuhanó lövést Pickford hatalmas vetődéssel hárította.

Kane is veszélyeztet

Az angoloknál a kezdeményezés, a skótok főleg ellentámadásból veszélyesek, de egy beívelésnél mutatta azért Harry Kane, hogy bármikor betalálhat, bevetődve fejelt mellé.

Foden ma is varázsolt

Egy előre ívelt labdát vette le szenzációsan két skót szorításában, majda  jobb kapufa mellé tekert pár centivel. Apró szépséghiba, hogy lesről indult, de nagyon látványos megoldás volt.

Mount is helyzetet hibázott el

Csúnya labdavesztésből indulhatott meg Raheem Sterling a bal oldalon, befelé cselezett a tizenhatoson belülre, majd laposan centerezett Mason Mounthoz, aki kapu mellé belsőzött.

Kapufa!

Most nem Foden lőtt kapufát, mint a horvátok ellen, hanem John Stones fejelt szögletből. Senki fel sem ugrott vele, gyakorlatilag egyedül fejelhetett, mégis a bal kapufán csattant a fejese.