Élő Közvetítés

Ezen az Eb-n képtelen nyerni a spanyol válogatott

THANASSIS STAVRAKIS / POOL / AFP
A svédek elleni gól nélküli döntetlen után Lengyelország ellen 1-1-es játszott a spanyol labdarúgó-válogatott az Európa-bajnokság E csoportjában. A két együttes úgy várja az utolsó, harmadik fordulót, hogy egyikük sem áll továbbjutásra.

Miután a lengyel válogatott kikapott az első mérkőzésén Szlovákiától, egy újabb vereség kiesést jelentett volna Paulo Sousa csapatának. A Videoton egykori edzője kicsit át is szabta a csapatát, és remélte, hogy sokkal agresszívabb és eredményesebb teljesítményre lesz képes, mint négy nappal korábban.

Spanyol részről Luis Enrique sem lehetett elégedett a svédek elleni gól nélküli döntetlennel, de ő csak a támadósorban változtatott: Ferran Torres helyett ezúttal Gerard Moreno kezdett.

Meglepő rámenősséggel kezdtek a lengyelek, az első tíz percben letámadtak, labdákat szereztek és Klich révén volt egy veszélyes lövésük is.

Aztán ahogy visszavettek a tempóból úgy kerekedett föléjük az ellenfél, és a 25. percben Morata közelről meg is szerezte a vezetést. Ugyan elsőre lesnek tűnt, a VAR rábólintott – igaz, a tévében csak percekkel később mutattak olyan kameraállást, amely alapján megnyugodhattunk, hogy jó döntés született (1-0).

A lengyeleknek még egy feltámadásuk volt, a 42. percben egy váratlan labdaszerzés után Swiderski bombázta telibe 17 méterről a jobb kapufát, a kipattanóra Lewandowski érkezett, de pár lépésről izomból telibe lőtte a spanyol kapust.

A félidő statisztikája elsöprő spanyol fölényt, 71:29 százalékos labdabirtoklást és 420:119 arányú passzolást mutatott.

A második félidő lagymatag kezdését egy váratlan lengyel gól zavarta meg, az 54. percben Józwiak jobbról ívelt a kapu elé, Lewandowski emelkedett a legmagasabbra és a kapu jobb oldalába fejelte a labdát (1-1).

Még lehet, örültek a lengyelek, amikor Moder rálépett Moreno lábára a 16-oson belül. A spanyolok reklamáltak, a VAR összeült, még Orsato játékvezető is kiment megtekinteni a felvételt, majd büntetőt ítélt. A sértett állt a labda mögé, de lövése a jobb kapufán csattant, a kipattanót pedig Morata mellé lőtte.

A hajrában még Morata kihagyott két nagy helyzetet, de az eredmény nem változott.

A spanyolok két meccs után is nyeretlenek, és Szlovákia ellen kell kiharcolniuk a továbbjutást. Lengyelország mindössze egy ponttal áll két meccs után, de matematikailag még reménykedhet.

Lewandowski megmentette a lengyeleket

Bár a spanyol válogatott Álvaro Morata révén a 25. percben vezetést szerzett, Robert Lewandowski a második félidő elején egyenlített, így az 1-1-es eredménnyel mindkét csapat nyeretlenül áll két forduló után az Európa-bajnokság E csoportjában.

Hihetetlen helyzet

Őrület, Morata indult be tökéletesen a résbe, nagy labdát kapott, de Szczesny félelmet nem ismerő önfeláldozással vetődött a labda útjába.

Frissítések

Elégedetlen lehet a spanyol kapitány, mert újabb frissítésre szánta el magát. Ezúttal Koke és Gerard Moreno ment le, helyükre Pablo Sarabia és Fabián Ruiz érkezett.

De cseréltek a lengyelek is, ott Swiderskit Przemysław Frankowski váltotta.

Spanyol csere

Cserélnek a spanyolok is, Dani Olmót Ferran Torres váltotta.

Kimaradt spanyol büntető

Újabb fordult, Moder rálépett Gerard Moreno lábára. Tizenegyes – a videobíró szerint is. A labda mögé Moreno állt, de lövése a jobb kapufán csattant,a  kipattanót pedig Morata mellé lőtte.

1-1 Lewandowski

Hoppá! Eddig szapultuk, de most megvillant Lewandowski, aki egy jobb oldali beadást követően 5 méterről fejelt a hálóba (1-1).

Félidő

Az egyperces hosszabbítás sem hozott gólt, félidőben 1-0-ra vezetnek a spanyolok.

Ez csak oldalháló

Jordi Alba lőtte be a labdát az ötös bal csücskéhez, Moreno érkezett, de az oldalhálót találta el.

Döbbenet, mi maradt ki!

Óriási szerencséje volt a spanyoloknak. Előbb Swiderski bombázta telibe 17 méterről a jobb kapufát, a kipattanóra Lewandowski érkezett, de pár lépésről izomból telibe lőtte a spanyol kapust.

Veszélyes szabadrúgás

Moreno ügyesen nyeste el ballal a 22 méteres szabadrúgást, de labda centikkel elkerülte a kapu jobb oldalát.

1-0 Morata

Ez érdekes!!!

Moreno beadását Morata közelről bevágta. Az asszisztens lest jelzett, a visszajátszás során is úgy tűnt, előrébb volt a Juventus csatára, de a VAR megadta (1-0).

Na, majd Robert!

Lewandowskit eddig nem nagyon lehetett megjátszani, így a Bayern csatára gondolt egy nagyot, amikor labdát szerzett a saját 16-osaánál megindult az ellenfél kapuja felé, de 60 méteres vágta után végül utolérték és szerelték.

Megnyugodtak a spanyolok

Tíz perc után visszavett a tempóból a lengyel csapat, de lehet, csak a spanyolok rendezték a soraikat.

Válaszlövés

Dani Olmo is eleresztett egy lövést, de Szczesnynek nem okozott gondot.

Klich nagy lövése

Sousa nem viccelt, amikor agresszívabb játékot ígért (mondjuk volt honnan fejlődni), a letámadás végén Klich lőtt távolról, nem sokkal a kapu fölé.

Tíz meccs, nyolc spanyol siker

A két csapat eddig tíz alkalommal találkozott egymással, a spanyolok nyolcszor nyertek, 1994 februárjában 1-1-es döntetlent játszottak, és mindössze egyszer kaptak ki: 1980. november 12-én, egy barcelonai barátságos mérkőzésen 2-1-re.