Élő Közvetítés

Ausztria megnyerte a legfontosabb meccsét és először élte túl az Eb csoportkörét

Mihai BARBU / POOL / AFP
Az osztrák labdarúgó-válogatott 1-0-ra legyőzte Ukrajnát, így története során először ott lesz az Európa-bajnokság egyenes kieséses szakaszában, ahol Olaszország lesz az ellenfele. Ukrajna a szerencsében bízhat.

Az osztrák kapitány úgy döntött, hogy mivel nem működött igazán jól eddig a csapata, az északmacedónok elleni történelmi győzelem ellenére sem, így visszaáll a jól bejáratott 4-3-2-1-es felállásra, úgy megy neki az ukránok elleni mérkőzésnek (visszatért a gólöröme miatt eltiltott Marko Arnautovic is), ahol csak a győzelem jelentett volna biztos továbbjutást a csoportból.

A húzás bevált.

Az osztrákok az első percektől kezdve lendületesen játszottak, sorra harcolták ki a szögleteket, az egyik után Baumgartner megszerezte a vezetést a 21. percben. A folytatásban még volt két nagy helyzete Arnautovicnak, amik kimaradtak, miközben a középpályán sok hibával játszó ukránok nem tudtak kibontakozni, alig jutottak el a rivális kapuja elé.

A második félidőben már valamivel veszélyesebbnek tűnt Ukrajna, egy öngólveszélyes osztrák tisztázást is láthattunk. Ausztria aztán rendezte a sorokat, szép labdajáratással irányították a mérkőzést, Andrij Sevcsenko csapata pedig összességében súlytalannak tűnt. Nem is sikerült aztán egyenlíteni, Ausztria 1-0-ra nyert.

Ausztria, amely Észak-Macedónia ellen első Eb-győzelmét aratta, második sikerével először jutott tovább a csoportból, a nyolcaddöntőben pedig Olaszországgal találkozik.

Ukrajna abban bízhat, hogy úgy alakulnak az eredmények, hogy a három szerzett pont és a mínusz 1-es gólkülönbség elég lehet a csoportharmadikok közt. Svájc már biztosan a Sevcsenko-csapat előtt van.