Élő Közvetítés

Budapest jelentette a végállomást a csoportkörben parádézó hollandoknak

Darko Bandic / POOL / AFP

A csoportját simán megnyerő Hollandia számára már a nyolcaddöntőben véget ért az Európa-bajnokság, miután a csapat 2-0-ra kikapott Csehországtól Budapesten. Egy piros lap döntően befolyásolta a mérkőzést.

Enyhén fogalmazunk, ha azt mondjuk, hogy felejthető volt a Puskás Arénáéban rendezett nyolcaddöntő első félideje. A hollandok próbálkoztak ugyan, de az már az eddigi mérkőzéseiken is látszott, hogy leginkább az egyéni villanások hozhatják meg a csapat sikerét, most viszont a csehek láthatóan elvégezték a házi feladatot és ölték a rivális játékát, ahogy csak tudták.

A második félidő elején aztán olyan történt, ami megpecsételte Hollandia sorsát.

De Ligt egy cseh támadásnál, miközben elesett, kézzel megfogta a labdát, így akadályozva meg, hogy Schick a kapuig gyalogoljon vele. A játékvezető, Karaszjov lefújta a szabálytalanságot, de aztán rászóltak a VAR-fülkéből, hogy nézze vissza, a szabadrúgás mellé pedig még emberelőnybe is került Csehország. Mindez egyébként azt követően történt, hogy Malen egy az egyben állt a kapussal szemben, de hibázott…

Innentől kezdve kezdett egyértelmű lenni a meccs, Hollandia kereste a kontrák lehetőségét, miközben a csehek próbálták gólra váltani az emberelőnyt. Holland segítséget kaptak ennek megszerzéséhez: Stekelenburg előbb egy biztosnak tűnő labdát bénázott szögletre, majd a beívelés alá futott, Holes így a visszafejelt labdát bestukkolva vezetést szerzett a cseheknek.

Innentől kezdve már tényleg egyre reménytelenebbnek tűnt Hollandia helyzete, és ahogy az ilyenkor lenni szokott, a széteső védelemmel szemben egy cseh kitámadás el is döntötte a meccset, Holes ezúttal labdát szerzett, majd Schickkel lövetett gólt.

Bár meglepetés Csehország 2-0-s győzelme és továbbjutása, voltak arra utaló jelek már a torna előtt arra vonatkozóan, nem biztos, hogy ez a holland válogatott messzire jut. A csoportgyőzelem meglett, a negyeddöntő már nem.

Kaput eltaláló próbálkozás nélkül hozták le a mérkőzést Depayék.

A csehek majd a dánokkal találkoznak a negyeddöntőben.

A csehek tökéletesen használták ki az emberelőnyt az impotens hollandok ellen

Csehország 2-0-ra győzött Hollandia ellen az Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében, amely a torna utolsó budapesti meccse volt. A mérkőzés a második félidő elején De Ligt kiállításánál dőlt el, a holland védő kézzel ütötte el a labdát a gólhelyzetben kilépő Schick elől. A csehek Holes szöglet utáni fejesével szereztek vezetést, majd Schick fejezett be okos lövéssel egy labdaszerzés utáni támadást. Ez volt a cseh csatár negyedik gólja a tornán. A hollandok kaput eltaláló lövés nélkül zárták a meccset. A csehek Dániával találkoznak a negyeddöntőben.

Schick eldöntötte

Wijnaldum maradt le egy labdától, ebből indult a cseh támadás, aminek a végén Schick pöckölt a jobb alsóba. 2-0 a cseheknek.