Élő Közvetítés

Anglia legyőzte a riválist, kiesett mindegyik csoportellenfelünk

Eddie Keogh - The FA/The FA via Getty Images

Az angol válogatott 2-0-ra legyőzte a németeket az Európa-bajnokság keddi nyolcaddöntőjében.

Rendkívül intenzív első félidőt játszottak a csapatok, de alig-alig jutottak el helyzetekig. Goretzka távoli, de gyenge lövése volt az első próbálkozás, majd Sterling lövése és Maguire fejese dolgoztatta meg Neuert, mielőtt Werner a félidő helyzetét puskázta volna el közelről.

Térfélcsere után nem változott a játék képe, de akkor pörögtek föl az események, amikor Jack Grealish beállt. A középpályás jókor jó döntéseket hozott, de a vezetést Raheem Sterling szerezte meg a 75. percben. A Manchester City támadója indult el cselekkel, majd Kane, Grealish, Shaw volt a labda útja, mielőtt Sterling a kapuba lőtt.

Kitámadtak a németek, de megint Sterling hozott össze helyzetet, amikor Havertzhez passzolt. Thomas Müller viszont meglepetésre elpuskázta a százszázalékos ziccerét.

A túloldalon viszont Shaw labdát szerzett, Grealish-t hozta játékba a bal szélen, ő pedig parádésan ívelte Kane fejére a labdát.

Innen már nem volt visszaút Németország számára,a legjobb 16 között búcsúzott az Eb-től és egyben Joachim Löw szövetségi kapitánytól. Egyúttal a magyar válogatott összes csoportellenfele kiesett a tornáról.

Mindhárom csoportellenfelünk azonnal kiesett

Rendkívül intenzív mérkőzésen a hajrában dőlt el minden, Raheem Sterling szerezte meg a vezetést a 75. percben, aki Shaw beadására érkezett jó ütemben és lőtt a kapuba. Thomas Müller a túloldalon százszázalékos ziccert hibázott, Grealish beadását viszont befejelte Harry Kane, így az angolok nyertek.

A portugálokat a belgák ejtették ki 1-0-ra, a franciák pedig tizenegyespárbajban estek ki Svájc ellen. A csportellenfeleink mind továbbjutottak, de mindhárman ki is estek már a legjobb 16 között.

Löw all int mondott

Sané és Can állt be Gosens és Ginter helyére, vagyis két védekező játékos helyére középpályás és támadó jött.

Harry Kane csak betalált az Európa-bajnokságon

Szétszakadt a két csapat a pályán, Luke Shaw pedig ezt kihasználva labdát szerzett, a bal szélen felfutó Grealish elé tette a labdát, aki okosan ívelt a tizenhatoson belülre, Kane pedig befejelte a labdát a hálóba.

Te jó ég THomas Müller mit hagyott ki!

Egészen lüktetővé vált a meccs, még úgy is, hogy az angolok inkább ráültek a labdára még az ellentámadásaik során is. Sterling viszont óriásit hibázott, gyakorlatilag indította Havertzet, aki azonnal kiugratta Müllert. A Bayern támadója egy az egyben vezette Pickfordra, de nem csak a kapus, hanem a jobb kapufa mellett is ellőtte a labdát. Ha ezen múlik, nehezen fog aludni.

Ez a meccs az óvatoskodás csúcsa

Nagyon jellemző pillanat volt az imént, hogy Hummelsnek nem volt kinek adnia a labdát, ezért maga indult el, át is lépte a félpályát, de szinte kétségbeesve passzolt visszafelé. Ezután bocsánatkérőn mutatta a társaknak, hogy így volt a tuti. Na, ez megy a meccs nagy részében mindkét csapatnál.

Intenzív játék akció nélkül

A feszültség ott van a levegőben, de a játékosok rendre rosszul döntenek az utolsó passzoknál, indításoknál. Nagyon ritkán sikerül feltörni a masszív védelmeket, Wernernek sikerült egy veszélyesen középre lőtt labdáig eljutnia, de kivágták az angolok. Gyűrik egymást a csapatok becsülettel, de nagyon nincsenek helyzetek, komoly akciók.

Kane jól ráijesztett az angolokra

Pickford két neccesen tizenhatosra hulló labdát is kiütött, ez volt az első angol pánikolás oka. Utána attól kaptak frászt, hogy a csapatkapitány a térdét fájlalta és ápolást kért. Végül azonban tudta folytatni a játékot, így még nem változtattak a kapitányok.

Pickford újra nagyot véd!

Térfélcsere után a németek adogattak jobban, de sokáig úgy tűnt, hogy helyzetig nem jutnak a feketében játszó vendégek. Egy támadás végén azonban Kai Havertz távolról is kapura tűzte a labdát, Pickford viszont kipiszkálta a léc alá tartó lövést.

Hajtás van, helyzet nincs

Az angol válogatott 52 százalékban birtokolta a labdát, de a kiegyenlített játék mellé helyzetek alig-alig párosultak. Timo Wernernek volt a legnagyobb sansza, de Pickford védett, a túloldalon Kane nem volt elég élelmes a hajrában, így a 2-2 kaput talált próbálkozás sem igazán meggyőző. Félidőben nincs gól.

Mats Hummels káprázatosat mentett

Már javában a hosszabbításban járt a meccs, amikor a németek elszórták a labdát, Sterling bevezette a sűrűjébe, de a túlerő legyőzte. Az elpattanó labda viszont pont Kane elé esett, aki eltolta Neuer mellett, de Hummels zseniális becsúszással szerelt. Pár perccel korábban fejjel is mentett már Kane előtt, ma igazán remek a védő.

Timo Werner előnybe hozhatta volna a németeket!

Remek labdát kapott, igaz kicsit kiszorítva tudott csak a labdával a tizenhatoson belülre keveredni. Ettől függetlenül csak a kivetődő Pickfordot kellett volna megvernie, ez azonban nem sikerült, nagyot védett az angol kapus.

Hú de rossz fejes Maguire-től

Kalvin Phillips egy szabadrúgás után kivágott labda után látta meg nagyszerűen, hogy a jobb szélen fellépő társat kell választani. A beívelés meg is találta Maguire-t, aki viszont nem találta el a kaput, sőt jó távolra elkerülte a kaput.

Beszorultak a németek

Az angoloknál van inkább a labda, a németeknek marad a védekezés és ez nem is igazán ízlik nekik, pár vaktában előre lőtt labdával és szabálytalanságokkal operálnak. Ginter viszont kisárgázta magát a negyeddöntőből, ha a továbbjutás sikerülne.

Hát nem ez lett minden idők legjobb negyedórája

Az intenzitással nincs baj, de nem sikerült semmi érdemivel előállni. Az első 5 perc az angoloké volt, majd a németek vették kezükbe az irányítást, az elmúlt percek megint inkább az angolok adogatásával telt. Sárga lapok terén 1-1 az állás, de azért ez nem sok.

Rice kiállítása nem sokon múlt

De megúszta egy sárgával. Az angolok akarnak, de a passzjátékokba hiba csúszik rendre. Goretzka egy gyenge távoli lövéssel jelentkezett, majd egy kiugratás után érték be a védők, de Rice csak szabálytalanul tudta megállítani, még épphogy a tizenhatos előtt. Mázlija van, hogy nem büntető és azért is, hogy volt ott még egy angol bekk, különben piros lett volan.

És el is startolt a meccs

Az angolok passzolgattak az első percben, majd egy pocsék indítással a németek is labdához értek.

A német himnuszt alaposan kifütyülték a drukkerek

A 45 ezer főre emelt Wembley Stadion közönsége egyértelműen tudatta, hogy ők vannak otthon. Erre a mérkőzésre ugyanis ennyien jöhettek ki, az elődöntőre és a fináléra pedig még többen, hatvanezren lesznek majd.