Élő Közvetítés

Az Eb-elődöntőben írhatja tovább veretlenségi történetét az olasz válogatott

FEDERICO GAMBARINI / dpa Picture-Alliance via AFP
Belgium hiába próbált meg mindent, nem bírt a 2018 szeptembere óta veretlen olasz labdarúgó-válogatottal, amely 2-1-es győzelmével már az Európa-bajnokság elődöntőjére készülhet.

A FIFA-világranglista éllovasa, Belgium és a 2018 szeptembere óta veretlen Olaszország összecsapása igazi rangadónak ígérkezett, főleg annak ismeretében, hogy De Bruyne is felépült bokasérüléséből, és vállalta a játékot.

Thriller az Eb-n: Spanyolország tizenegyesekkel jutott elődöntőbe
A spanyol labdarúgó-válogatott elődöntőbe jutott az Európa-bajnokságon, miután tizenegyesekkel legyőzte Svájcot. A büntetők során öten is hibáztak.

55 másodperc kellett az első helyzethez, Lukaku kapott jó indítást, de Donnarumma kirobbant a kapuból és védett. Ez kicsit össze is rázta a védelmeket, úgy tűnt, eszméltek a játékosok, hogy jobban kell koncentrálni.

A 13. percben megzörrent a háló, de Bonucci lesről talált be.

A félidő közepén a belgák vették át az irányítást, előbb De Bruyne nagy lövését védte látványosan Donnarumma, néhány perccel később Lukaku ütemtelen lövését is hárította.

A 31. percben váratlanul gólt szereztek az olaszok, Barella egyedül is tisztára játszotta magát és kilőtte a jobb alsó sarkot (0-1).

A 44. percben aztán Insigne is megmutatta a lövőtechnikáját, ő 16 méterről tekert a kapu bal oldalába (0-2).

Hogy maradjon izgalom a második félidőre, arról Di Lorenzo gondoskodott, aki teljesen feleslegesen szabálytalankodott Dokuval. A tizenegyest Lukaku belőtte (1-2).

Szünet után a belgák próbáltak ritmust váltani, de a 61. percben Lukaku ziccerét a visszarohanó Spinazzola mentette a gólvonal előtt.

Majd két cserejátékos, Mertens és Chadli hozott össze újabb lehetőséget, de Lukaku arról a beadásról lemaradt.

A hajrában jöttek a cserék és a sérülések: előbb a pályára küldött Chadli húzódott meg, így mindössze négy percet töltött a pályán, majd a meccs egyik legjobbja, Spinazzola is kidőlt, ő zokogva hagyta el a pályát – lehet, véget ért az Eb-je?

A hajrában jöhettek a cserék és a fetrengések, az eredmény azonban már nem változott, az olaszok 2-1-re nyertek, és már elődöntősök.

Lukaku is kihagyott egyet

Újabb nagy Donnarumma-védés, ezúttal Lukaku próbálta meg ütemtelenül kilőni a jobb alsó sarkot.

Donnarumma nagy védése

De Bruyne megindult a félpályáról, majd 17 méterről megcélozta a kapu jobb oldalát, Donnarumma óriásit védett.

Sárga itt, sárga ott

Tielemans és Verratti nem bír magával és egymással: előbb az olasz rántotta le a belgát, egy perccel később a belga rúgta fel az olaszt, mindketten megkapták a sárga lapjukat.

Volt gól, nincs gól

Ígéretes helyről olasz szabadrúgás: Insigne jobbról lőtte középre a labdát, Bonucci beleért… de lesen.

Mezőnymunka

Az első helyzet kicsit elkényeztetett bennünket, azóta jobbára a mezőnyben folyik a játék, a kapuk nem forogtak veszélyben.

55 másodperc

55 másodperc kellett az első helyzethez, Lukaku kapott jó indítást, de Donnarumma kirobbant a kapuból és védett.

Akkor nézzük

Mindkét csapat letérdelt a kezdőrúgás előtt… a meccs elkezdődött.

De Bruyne felépült

Felépült bokasérüléséből Kevin De Bruyne, így a Manchester City támadó középpályása bekerült a belgák kezdőcsapatába. Eden Hazard viszont nem gyógyult meg, őt a meccsre sem nevezte a szakvezetés.

A belgák kezdőcsapata: Courtois – Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen – Meunier, Witsel, Tielemans, T. Hazard – De Bruyne, R. Lukaku, Doku.

Őrült sorozatban

Az olasz válogatott 2018 szeptembere óta nem veszítettek mérkőzést és abban bíznak, hogy a sorozatuk a belgák ellen is folytatódik. Az Eb-n a törököket és a svájciakat egyaránt 3-0-ra, Walest 1-0-ra verték, majd a nyolcaddöntőben hosszabbításban múlták felül 2-1-re Ausztriát.

Hibátlan széria

A belgák négyből négyet nyertek, a csoportban az oroszokat (3-0), a dánokat (2-1) és a finneket (2-0) verték, majd a nyolcaddöntőben 1-0-ra nyertek a címvédő Portugália ellen.