Élő Közvetítés

Az Eb-elődöntőben írhatja tovább veretlenségi történetét az olasz válogatott

FEDERICO GAMBARINI / dpa Picture-Alliance via AFP
Belgium hiába próbált meg mindent, nem bírt a 2018 szeptembere óta veretlen olasz labdarúgó-válogatottal, amely 2-1-es győzelmével már az Európa-bajnokság elődöntőjére készülhet.

A FIFA-világranglista éllovasa, Belgium és a 2018 szeptembere óta veretlen Olaszország összecsapása igazi rangadónak ígérkezett, főleg annak ismeretében, hogy De Bruyne is felépült bokasérüléséből, és vállalta a játékot.

Thriller az Eb-n: Spanyolország tizenegyesekkel jutott elődöntőbe
A spanyol labdarúgó-válogatott elődöntőbe jutott az Európa-bajnokságon, miután tizenegyesekkel legyőzte Svájcot. A büntetők során öten is hibáztak.

55 másodperc kellett az első helyzethez, Lukaku kapott jó indítást, de Donnarumma kirobbant a kapuból és védett. Ez kicsit össze is rázta a védelmeket, úgy tűnt, eszméltek a játékosok, hogy jobban kell koncentrálni.

A 13. percben megzörrent a háló, de Bonucci lesről talált be.

A félidő közepén a belgák vették át az irányítást, előbb De Bruyne nagy lövését védte látványosan Donnarumma, néhány perccel később Lukaku ütemtelen lövését is hárította.

A 31. percben váratlanul gólt szereztek az olaszok, Barella egyedül is tisztára játszotta magát és kilőtte a jobb alsó sarkot (0-1).

A 44. percben aztán Insigne is megmutatta a lövőtechnikáját, ő 16 méterről tekert a kapu bal oldalába (0-2).

Hogy maradjon izgalom a második félidőre, arról Di Lorenzo gondoskodott, aki teljesen feleslegesen szabálytalankodott Dokuval. A tizenegyest Lukaku belőtte (1-2).

Szünet után a belgák próbáltak ritmust váltani, de a 61. percben Lukaku ziccerét a visszarohanó Spinazzola mentette a gólvonal előtt.

Majd két cserejátékos, Mertens és Chadli hozott össze újabb lehetőséget, de Lukaku arról a beadásról lemaradt.

A hajrában jöttek a cserék és a sérülések: előbb a pályára küldött Chadli húzódott meg, így mindössze négy percet töltött a pályán, majd a meccs egyik legjobbja, Spinazzola is kidőlt, ő zokogva hagyta el a pályát – lehet, véget ért az Eb-je?

A hajrában jöhettek a cserék és a fetrengések, az eredmény azonban már nem változott, az olaszok 2-1-re nyertek, és már elődöntősök.

22:43

De Bruyne szabadrúgásába Berardi beleugrott, sárga lap.

Micsoda löket!

Doku lövőhelyzetig cselezte magát, majd 17 méterről kevéssel vétette el a célt.

A csere cseréje

Ezt a pechet!  Chadli meghúzódott, pár perc után le kellett cserélni, Dennis Praet állt be a helyére.

Az olaszoknál Immobile és Verratti ment le, Andrea Belotti és Bryan Cristante állt be.

Majdnem összehozták a cserék

Majdnem összehozták a cserejátékosok: Mertens ugratta ki Chadlit, aki balról, az oldalvonaltól centerezett, de Lukakunak magas volt, Thorgen Hazard-nak pedig a sarkára jött az átadás.

Támadni kell

Ennek szólnak a belga cserék is: Meunier és Tielemans helyére Nacer Chadli és Dries Mertens érkezett.

Insigne rászúrta

Insigne váratlanul lövésre szánta el magát, de Courtois védett.

Itt volt az egyenlítés lehetősége

Elképesztő helyzet maradt ki! Doku jó ütemben ugratta ki De Bruyne-t, aki balról jól adott középre, de Lukaku közelről a nagyszerűen érkező Spinazzolát találta el.

Doku sok gondot okoz

Az Eden Hazard helyére bekerült szélső előbb a 16-oson belül keltett zavart, de beadását Donnarumma összekaparta, majd a balszélen rúgták fel, de a bíró nem látta annyira súlyosnak az esetet.

Folytatódik

Az olaszok kezdték a második félidőt.

Félidő

Az olaszok nyugodtabban mehettek volna szünetre, de a belga büntető visszahozta a reményt.

Hopp, egy belga büntető

Doku lendületből elhúzott Di Lorenzo mellett, aki szabálytalankodott vele. A videobíró is megnézte, tizenegyes.

0-2 Insigne

Insingne lendületből megverte Tielemanst, Alderweireld és Vermaelen csak behátrált, az olasz pedig nagyon szépen, 16 méterről a kapu bal oldalába lőtt (0-2).

0-1 Barella

Bár egy olasz csatár a földön fetrengett, Barellát ez nem zavarta, három védő között is tisztára játszotta magát, és hat méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (0-1).

A földön fekvő játékos azonnal meggyógyult :)