Élő Közvetítés

Anglia fejesgólokkal ütötte ki Ukrajnát, és ott van az elődöntőben

ALESSANDRO GAROFALO / POOL / AFP

Anglia 4-0-ra győzött az Ukrajna elleni Eb-negyeddöntőben.

Az ukránok gondosan felhúzták az ötfős védelmet a kapujuk elé, de Sterling már a 4. percben megbontotta az ellenfél hátvédsorát, és nagy labdával lepte meg Kane-t, aki becsúszva pöckölte be a labdát.

Ezzel Kane lett az első angol játékos, aki egy Európa-bajnokság egyenes kieséses szakaszában egymás utáni meccseken betalált, hiszen a németek elleni nyolcaddöntőn is eredményes volt.

Az ukránok egy közepesen veszélyes Jaremcsuk-lövésen kívül sokáig nem tudtak semmit sem felmutatni, majd a félidő utolsó pár percében felbátorodtak, de azért ez helyzetekben nem mutatkozott meg, csak feltűntek néhányszor az angol 16-osnál.

Az angolok a második félidőt is egy gyors góllal kezdték, Shaw szabadrúgása után Maguire maradt üresen, és fejesével megduplázta az előnyt.

Mire az ukránok felocsúdtak volna, jött a következő pofon, ismét Shaw volt az előkészítő, és az újabb fejesgólt ezúttal Kane szerezte.

Kane aztán a mesterhármastól sem volt messze, de szédületes kapáslövését Buscsan egy óriási bravúrral kiszedte, azonban a jelenetet követő szögletből Henderson befejelte első gólját az angol válogatottban – a 62. meccsén.

Az Eb-k történetében az angol lett az első csapat, amelyik egy mérkőzésen három fejesgólt szerzett. Southgate innentől már bátran lehozhatta néhány emberét, és az angolok már nem nagyon akartak focizni, az ukránoknak pedig érthető módon elment a kedvük, bár Zincsenko kilógott a csapatból, ő még 0-4-nél is hatalmas elánnal indult el minden labdáért.

Anglia az 1966-os vb-döntő óta először szerzett egy világversenyen az egyenes kieséses szakaszban négy gólt, és készülhet a Wembley-ben esedékes szerdai elődöntőre, ahol Dánia lesz az ellenfele.

Anglia kapott gól nélkül masírozott be az elődöntőbe

Anglia 4-0-ra győzött Ukrajna ellen, és ezzel elődöntőbe jutott az Európa-bajnokságon. Sterling mesés gólpassza után Kane már a 4. percben vezetést szerzett, majd a második félidő elején még ennél is gyorsabban jött a második angol gól, Shaw szabadrúgása után Maguire bólintott a kapuba. Shaw újabb tökéletes beadása után Kane fejelte a harmadikat, aztán a 62. válogatott meccsén szereplő Henderson bólintotta a negyediket. Az angol lett az első csapat, amely egy Eb-meccsen három fejesgólt szerzett, és ami impozáns mutató, hogy Anglia kapott gól nélkül lett elődöntős. A fináléba jutásért Dánia lesz az ellenfele a Wembley-ben.

Lefújta!

Nincs hosszabbítás, Anglia 4-0-ra győzött Ukrajna ezzel és elődöntős. Ott Dánia lesz az ellenfél.

11 880

A hivatalos nézőszám. Ahhoz képest elég jó a hangulat. Persze jó kis akusztikája van az Olimpicónak.

Az angolok és a fejeseik

Az első csapat, amelyik három fejesgólt szerzett egy Eb-meccsen.

Ukrán lövés!

Makarenko nagy löketét Pickford öklözve hatástalanította.

Pickford majdnem összehozta

Messzire kifutott a kapujából az angol kapus, és elég sután találta el a labdát, de szerencséje volt, mert két ukrán sem tudta kihasználni a lehetőséget.

A dánoknak erre a statisztikára figyelniük kell

A 2018-as vébé kezdete óta az angolok a két nagy tornán összesen kilenc fejesgólt szereztek. Ezzel hatalmas fölénnyel vezetik ezt a kategóriát.

4-0!

Újabb angol fejesgól, Henderson támadta a labdát, és pár méterről becsúsztatta egy szöglet után. 4-0.

Kane történelmi duplája

Az egyenes kieséses szakaszban még egyetlen angol játékos sem szerzett egy meccsen két gólt. Kane-nek most sikerült.

Már 3-0!

Újabb pazar Shaw-beadás, Kane befejelte. 3-0. Innen már csoda kéne.

A fontos gólok mestere

2018-ban a svédek, most az ukránok elleni negyeddöntőn szerzett gólt Maguire.

Újabb gyors angol gól

Egy szabadrúgás után Maguire-t otthagyták az ukránok, ő pedig köszönte, befejelte. 2-0.

Sterlingen nem múlt semmi

Nyolc párharcot nyert, öt labdaérintése volt az ellenfél 16-osán belül, kiosztott egy gólpasszt, és három szabadrúgást ítéltek a javára.

Ezek most az ukránok percei

Másodpercekig ott kavartak az angol kapu közelében, majd Saparenko zárta le az akciót egy elsőre veszélyesnek tűnő, de annyira mégsem jó lövéssel. Az ukránok a félidő végére feljavultak. Volt honnan persze.