Élő Közvetítés

Álvaro Morata előbb visszahozta a spanyol Eb-álmot, majd a tizenegyeseknél szertefoszlatta azt

Facundo Arrizabalaga - Pool/Getty Images

Az olasz válogatott 1-1-s döntetlent játszott a spanyol csapattal, majd tizenegyesekkel jutott döntőbe az Európa-bajnokságon.

Szinte egymásnak estek a csapatok, az olaszok kezdtek jobban, de a spanyolok magukhoz ragadták a kezdeményezést. Gól azonban csak a második félidőben esett. Lorenzo Insigne zseniális labdával ugratta ki Ciro Immobilét, akit ugyan nehezen szereltek, de jött Federico Chiesa és szép mozdulattal tekert a kapu bal oldalába.

Ezután a spanyolok még jobban elkezdtek nyomni, apránként jöttek is a helyzetek, de mindig hiba csúszott a támadásokba. Egészen a 80. percig, amikor a csereként beálló Álvaro Morata egy lecsorgó labda után gyönyörű összjátékot hozott össze az egész meccsen remeklő Dani Olmóval, majd higgadtan a kapu jobb alsó sarkába gurított.

Jöhetett a hosszabbítás, amely kevés izgalmat hozott, két necces szituációt kellett az olaszoknak kibekkelni, akik azonban állták a sarat és így  tizenegyesek döntötték el a meccset. Azonnal egy-egy hibával kezdték a csapatok, Unai Simón megfogta Manuel Locatelli lövését, Dani Olmo pedig kapu fölé lőtt. Ezután két-két játékos végezte el magabiztosan a büntetőt, majd jött Morata. A csatár, aki miatt egyáltalán meccsben maradt Spanyolország, gyatrán lőtte a labdát, szinte középre, amit megfogott Gianluigi Donnarumma. Jorginho viszont nem hibázott, így Olaszország jutott döntőbe.

A spanyolok úgy estek ki, hogy nem álltak vereségre az Eb-n.

Morata megmentette, majd megölte a spanyol Eb-álmot

Szinte egymásnak estek a csapatok, az olaszok kezdtek jobban, de a spanyolok magukhoz ragadták a kezdeményezést. Gól azonban nem esett az első 45 percben, helyzetből sem akadt sok, nem úgy a második félidőben, ahol Federico Chiesa szerzett vezetést az olaszoknak. A hajrára azonban góllá érett a spanyolok nyomása és a csereként beálló Morata egyenlíteni tudott. A két necces szituációt kibekkelő olaszok viszont kihúzták ezt is kapott gól nélkül, így aztán büntetőkkel dőlt el a továbbjutás.

Moreno egyenlített

Pedig visszanyúlt még a bal oldalra vetődő Donnarumma, de csak beleérni tudott.

Belotti már nem hibázott

Unai Simón érezte, hogy a jobb alsóba megy a labda, de olyan erővel lőtte az olasz, hogy nem lehetett elérni.

Olmo az égbe lőtt!

Nem találta el a kaput, Donnarumma érezte pedig az irányt. Eddig egy-egy hiba!

Ki vannak már facsarva a csapatok, ez látszik

Pontatlanok a passzok, túlméretezettek az indítások, beadások. Egy-egy olasz ellenakcióban rejlene potenciál, de rendre itt is belebakiznak a játékosok, Belotti a saját csapattársának a sarkába lőtte egyik passzát. Hevesen reklamálnak a futballisták, óriási a feszültség. Helyzetek viszont nem nagyon vannak, érik az a tizenegyespárbaj.

Berardi egy lesgólig jutott eddig

Sokat kavargatott a tizenhatoson belül, majd a lövését blokkolták. Ugyan egyből jött is hozzá a következő beadás, amit becsúszva lőtt a spanyol kapu bal oldalába, ekkor már lesről indult, ezért nem adta meg a német bíró. Maradt az 1-1.

Végre mutattak valamit az olaszok is

Pessina kapott jó labdát, amivel a hosszabbítás félidejében beálló Bernardeschihez passzolt. A Juventus játékosa váratlant akart húzni, de a sarkazása pontatlan volt, Eric Garcia menteni is tudott, bár bele is sérült. Pau Torres váltotta.

Már csak 15 perc van ebből

Pedig el lehetne nézni ezt a focit bármeddig. A spanyolok nyomtak a hosszabbítás első félidejében, az olaszoknak gyakorlatilag momentuma sem volt. Elég egyoldalú negyedóra volt ez, Mancininak ki kell valamit találnia az utolsó játékrészre.

Újabb nehéz pillanatokat bekkeltek ki az olaszok

Moreno ívelt veszélyesen középre és bár Morata jobb helyzetben volt, mint Bonucci, végül Donnarumma tudta elütni a labdát. Az ismétlést már a védők blokkolták, ezt is megúszta Olaszország.

Hatalmas helyzet maradt ki!

Dani Olmo váratlanul, laposan lőtt kapura a tizenhatoson kívülről, miután már nyomtak a spanyolok egy ideje. Előbb Donnarumma védett nagyot, majd a kipattanót Morata tűzte kapura, de Chiellini jókor volt jó helyen. Ezt most megúszták az olaszok, de könnyen bajba kerülhettek volna.

A ráadásban sem lett kisebb az iram

A spanyolok nagy elánnal mentek neki a hosszabbításnak, sorra borulnak föl az olasz védők. Berardi és Jordi Alba is csúnyán összerúgott, most már jönnek a fáradtságból eredő hibák is.

Nagyon érik a hosszabbítás

Mindkét csapat hevesen rohan előre, sok a hiba, de dübörög az adrenalin, gól viszont már nem nagyon van a rendes játékidőben. Legalábbis ezt érezni a játékon. Még azért van pár perc.

Morata pazar kényszerítőzés után egyenlít

Remek cserének bizonyult Morata. Sok jó megmozdulása volt, az olaszok védelmének közepét Dani Olmóval bontotta meg remekül, aminek a végén már csak Donnarummával állt szemben, aki mellett a jobb alsó sarokba gurított.

Beszorultak az olaszok

A gól óta érthető módon ég a ház a spanyoloknak, próbálnak nyomni, az olaszok pedig köszönik szépen, behúzódtak védekezni, ami azért az erőssége is a játékosoknak. Egyelőre ez nagy helyzetekben nem nyilvánult meg, ráadásul az olasz ellentámadások is veszélyesnek tűnnek.