A következő élő közvetítés része Hosszabbításban harcolta ki Anglia az Eb-döntős szereplést

Harry Kane intézte el a dánokat

Mignott/DeFodi Images via Getty Images

Az első félidő gyenge tapogatózással kezdődött, majd idegeskedéssel és sok labda eladásával folytatódott. Damsgaard szabadrúgásgóljával viszont felpörgött a meccs, előbb a dánok vezettek egy szép akciót, majd az angolok teljesen átvették a mérkőzés irányítását. Végül a nyomás góllá is érett, Saka beadását Kjaer a saját kapujába pofozta becsúszva. Ezután is az angolok szorongattak, így a szünet inkább a dánoknak jött jól. A második félidőben többször is Schmeichel és Pickford gondoskodott róla, hogy 1-1 maradjon az állás, de a hosszabbításra érezhetővé vált, hogy a skandináv játékosok elkészültek erejükkel. Végül nem is bírták végig, a 101. percben Sterling egy véleményes büntetőt harcolt ki, amit Harry Kane ugyan kihagyott, de a kipattanót a hálóba passzolta, ezzel döntőbe lőtte Angliát.