Élő Közvetítés

Félpályás góllal sokkolták Skóciát a csehek

Paul ELLIS / POOL / AFP
Bár tavaly a Nemzetek Ligájában kétszer is legyőzte Csehországot a skót válogatott, az Európa-bajnokságon nem sikerült a bravúr. A 2-0-s győzelem hőse a leverkuseni Patrik Schick volt, aki duplázott – a második góljáról még sokat fognak beszélni.

Hosszú éveken át csak álmodhatott a nagy világversenyről a skót labdarúgó-válogatott, amely 1998 után először harcolta ki a szereplés jogát. Nem is akárhogyan, a pótselejtezőn előbb Izraelt, majd Szerbiát győzte le tizenegyesekkel.

Marko Arnautovic gólöröméből politikai és rasszista botrány is lehet
David Alaba azonnal befogta a száját, de addigra már elhangzott azok a szavak, amelyek nemzetközi botrányt okozhatnak.

Ráadásul az Eb-bemutatkozás is kellemesnek ígérkezett, hiszen az ellenfél az a cseh válogatott volt, amelyet a skótok tavaly a Nemzetek Ligája B osztályának kettes csoportjában kétszer is legyőztek: otthon 1-0-ra, idegenben 2-1-re.

Valami hasonlót várt a glasgow-i Hampden Park 12 ezer szurkolója is, és az első negyedóra unalma után előbb Schick tette próbára a skótok kapusát, Marshallt, majd a másik oldalon Dykes lőtt a jobb kapufa mellé.

A 32. percben Robertson nagy lövését védte bravúrral Vaclík kapus.

A kezdeti skót fölény után a csehek átvették a kezdeményezést és a 42. percben meg is szerezték a vezetést: Coufal jobbról adott középre, Schick pedig két védőt is megelőzve szépen fejelte a labdát a kapu jobb oldalába (0-1).

A 48. percben Hendry 16 méterről a lécet találta el.

Gólt azonban ismét a csehek szereztek, nem is akármilyet. Az 52. percben skót támadás során a csehek labdát szereztek, Schick felnézett és a felezővonaltól az üresen árválkodó kapuba tekerte a labdát. Marshall messze kint áll, és hiába spurizott, nem ért vissza (0-2).

Skócia mindent megpróbált, de sehogy sem jött össze a gól, a 68. percben Dykes 10 méteres lövését védte lábbal Vaclík.

A hajrában még Schick triplázhatott volna, de ezúttal Marshall nem kóborolt és védett – maradt a 2-0 a csehek javára.

Ez a helyzet többet ígért

Jankto beadása után egy lefejelt labda Soucek elé került, aki azonban kivárt egy ütemet, így egy nagy sebességgel érkező skót védő kivágta előle a labdát.

Aki megy a magyar-portugálra

Annak érdemes még időben átvennie a karszalagot, amivel bejuthat a stadionba!

McGinn volt nagyon erőszakos

Ügyesen került lövőhelyzetbe, de egy védő blokkolni tudta, de harcosan visszaszerezte, aztán az alapvonalról megpróbált centerezni, de szöglet lett a vége. Azt viszont elhárította a cseh védelem.