Élő Közvetítés

Bale kihagyott egy 11-est, de így is ő lett Wales hőse az Eb egyik legjobb meccsén

Murad Orujov / Sputnik / Sputnik via AFP

Wales 2-0-ra győzött Törökország ellen az Európa-bajnokság A csoportjának második fordulójában.

Az első fordulóban Svájc ellen pontot mentő walesiek kezdtek jobban, és Gareth Bale tökéletes kiugratása után Aaron Ramsey került ziccerbe, aki megcsinált egy remek cselt, de a lövésénél óriásit védett Ugurcan Cakir.

Gyorsan jelezték a törökök, hogy ők sem lazsálták el a bemelegítést, Cengiz Ünder beadására Burak Yilmaz érkezett, de egy védő elállta a labda útját.

A törökök jobb oldalán Zeki Celiket rendre megverte Daniel James, de hiába hozott össze három helyzetet is a társaknak, azok nem hoztak elég jó döntéseket.

Bale is bosszús lehetett, mert ismét adott egy egészen mesés labdát Ramsey-nek, aki tíz méterről botrányosan rossz lövést engedett el.

A törökök megúszták a kezdeti walesi rohamokat, majd ráléptek a gázpedálra, de ez csak arra volt elég, hogy pár percig kicsit beszorítsák az ellenfelet.

Aztán a félidő végén a harmadik Bale, Ramsey-koprodukció már góllal végződött, a csapatkapitány a mélységből beinduló Ramsey mellére ívelte a labdát, és ezúttal a levétel, valamint a befejezés is elsőrangú volt.

Ramsey-nek ez volt a 17. gólja a válogatottban, és elmondhatta magáról, hogy az addigi 12 walesi Eb-gólnak a feléből kivette a részét, kettőt ő szerzett, négyet pedig előkészített.

A törökök megnyomták a második félidő elejét, a legnagyobb helyzet Yilmaz előtt adódott, aki klubjában, a francia Lille-ben 16 gólt szerzett, most viszont az ötösről sem találta el a kaput óriási ziccerben.

Wales előbb Ramsey révén riogatott, majd Bale eldönthette volna a meccset, de a saját maga által kiharcolt tizenegyest fölélőtte.

A walesiek sztárja 2010 óta először rontott büntetőt, az előző nyolc próbálkozása egyaránt góllal végződött ebben a műfajban.

A török daráltak ugyan a hajrában is, de így is inkább Wales volt közelebb a második gólhoz, bár a csereként beállt Merih Demiral fejesénél Danny Ward szenzációs reflexszel hárított. A hosszabbításban aztán megszületett a második walesi gól, Bale újabb okos passza után Connor Roberts döntötte el a meccset.

Walesnek ezzel 4 pontja van, a törökök pedig továbbra is pont nélkül állnak.

Vége az első félidőnek

Soha rosszabb meccset. Van tempó, vannak helyzetek, Walesnek volt több helyzete, és egyet ki is használt.

Szomjasak a fiúk

Mindenki kihasználta, hogy ápolás miatt állt a játék, és gyorsan kimentek inni az oldalvonalhoz. Bakuban helyi idő szerint 20.40 van, 26 fok a hőmérséklet és 60 százalék körüli a páratartalom.

Söyüncü megette Bale-t

A kezdőkörnél szerzett labdát a walesiek sztárja, 3 a 2-ben mehettek a sárga mezesek, de Söyüncü leolvasta, mire készül Bale, és simán szerelte.

Mentés a gólvonalról

A visszajátszásból kiderült, hogy Ayhan fejese mellément volna, de Morrell biztos, ami biztos alapon inkább elfejelte a labdát.

James is nagyot focizik

Az első félidő első felében három helyzetet teremtett a társaknak a szélső, nem rajta múlt, hogy 0-0 az állás.

Mit rúgsz be?

Ramsey megint a legjobb ütemben lépett ki, mert egy török védő belógott. Átvette a labdát, majd méterekkel fölé bikázta. Ő sem hitte el.

James a legaktívabb walesi

A MU játékosa simán otthagyta Zeki Celiket, de a beadásánál Moore-t meg tudták előzni a védők. Ez is ígéretesnek tűnt.

Ezt is megúszták a törökök

Bale fejesen veszélyesen csapódott lefelé, de végül a jobb kapufánál helyezkedő társát találta meg a labda, ami középre stukkolt, de ott a török védők pánikszerűen eltakarították a labdát. Söyüncü a nagy izgalmak közepette kézzel is belekapált a labdába, de ez teljesen vétlen mozdulat volt, nem járt érte büntető.

Jó lesz ez

James adott be nagyon pontosan balról, Moore könnyen túlugrotta az emberét, de a fejesét nem sikerült a kapu felé irányítani. Aztán fél perccel később Cengiz Ünder tesztelte a másik kapus, Ward éberségét.

Itt a török válasz

A törökök gyorsan elvégeztek egy szabadrúgást, Cengiz Ünder beadását Burak Yilmaz egyből elvállalta, de egy védőről szögletre vágódott a labda. A szögletből pedig nem lett veszély.

Mit hagyott ki Ramsey?!

A Juventus játékosa tökéletes ütemben indult el egy labdára, még egy pofátlan cselt is meghúzott, de Cakir leért a rövid sarokba, és kitolta a lövését. Óriási helyzet volt!

Gyengécske walesi fejes

James szabadrúgása után Davies csúsztatott, de abszolút veszélytelen próbálkozás volt.

40 éve nyert utoljára Wales

Wales az 1981-es vb-selejtezőn udvariatlan vendég volt, mert 1-0-ra nyert Törökországban. Azóta egy 0-0-s döntetlen és a már korábban említett 6-4-es török siker került az örökmérlegbe.