Élő Közvetítés

Az olaszok B csapattal is verték Walest, hibátlanul nyerték meg a csoportot

Ryan Pierse / POOL / AFP
Az olasz labdarúgó-válogatott úgy győzte le 1-0-ra Walest, hogy Roberto Mancini majdnem a teljes kezdőt lecserélte, hogy pihentesse alapembereit. A walesiek Ethan Ampadu kiállítása miatt az 55. perctől kezdve emberhátrányban játszottak. Olaszország már 30 tétmeccse veretlen, és egyelőre még nem kapott gólt az Eb-n.

Roberto Mancini a napokban elárulta, hogy ha van meccs, akkor az a mostani lesz, amikor cserélgetni tud alapcsapatán. Az olasz kapitány aztán olyannyira nem volt szívbajos, hogy a Svájc elleni kezdőhöz képest nyolc helyen változtatott.

Ez azonban nem látszott meg az olaszok játékán, mert például szerepet kapott az a Verratti, aki rendkívül hasznos tagja volt Mancini csapatának, de eddig sérülés miatt hiányzott. Bár kicsit lassan indult be a mérkőzés, sokáig az olasz kapitányhoz volt köthető a leglátványosabb megmozdulás.

Az elsősorban a védekezésre koncentráló Wales az első félidőben nem volt egy súlycsoportban ellenfelével, Olaszországnak volt két komolyabb helyzete is, majd Verratti harcolt ki egy szabadrúgást, a középre lőtt labdáját pedig Pessina simította a hosszú alsó sarokba a 39. percben. A gólszerzőnek volt még egy kísérlete a szünet előtt, a hazaiak teljesen megérdemelten vezettek.

Majdnem sikerült megduplázni az előnyt a második félidőben, Bernardeschi bombázott rá egy szabadrúgást, a labda a kapufáról pattant ki. Az 55. percben aztán Ampadu kapott azonnali piros lapot egy talpalásért, így még nehezebb helyzetbe került Wales.

Benne volt a meccsben a második olasz gól, de aztán nem jött össze, ahogy Bale is kihagyott egy orditó helyzetet.

Olaszország hibátlanul, három győzelemmel, 7-0-s gólkülönbséggel nyerte meg a csoportját. Korábban még egy csapatnak sem sikerült három sikerrel és kapott gól nélkül lehoznia a csoportkört az Eb-ken.

Mancini a végén már kapust is cserélt és Sirigiunak is játéklehetőséget adott. Olaszország rekordot állított be, ez volt az egymást követő 30. veretlen meccse. Hasonlóra az ország történetében egyszer volt példa, még a ’30-as években.

Walesnek sem kell bosszankodnia, mert bár Svájc legyőzte a csoport másik meccsén a várakozásokat alulmúló Törökországot és pontszámban befogta Walest, de utóbbi csapatnak jobb volt a gólkülönbsége, így másodikként várja majd az ellenfelét a nyolcaddöntőben.