Élő Közvetítés

Gyors gól után dögunalom, csoportelső Anglia

Mike Egerton/PA Images via Getty Images

Mivel két olyan csoport is van az Európa-bajnokságon, amelyen 3 ponttal zárt a harmadik helyezett, az angolok és a csehek azzal a tudattal léphettek pályára, hogy biztosan továbbjutottak.

Egészen jó iramban indult a mérkőzés, Raheem Sterling már a második percben helyzetbe került, de emelése a kapufáról kifelé pattant.

Tíz percre rá jött az angolok gólja, Saka robogott végig a jobb oldalon, majd Grealish kavargatott a tizenhatos bal oldalának irányába, ám visszaívelte a labdát a bal kapufához. Érkezett Sterling és megszületett a győztes gól.

Az első félidőben az angolok uralták a meccset, de időnként összejött egy-két cseh helyzet is. Harry Kane viszont közelről és a tizenhatoson kívülről sem talált be, így maradt szünetig az 1-0. Térfélcsere után viszont rettenetesen unalmassá vált a mérkőzés, a cseheknél volt a labda, de nem tudtak vele mit kezdeni.

Nem lőtt kapura senki a második félidőben 38 percen keresztül.

Ezután igen, de kaput szinte senki nem talált. A csereként beálló Henderson volt a kivétel, ő lesen állva kapott Rashfordtól egy passzt, amit a kapus lábai közt passzolt a hálóba, de nem adták meg a találatot természetesen. Anglia így hét ponttal csoportelső lett, míg a skótokat 3-1-re verő horvátok a második helyen zártak, ezért Csehországnak be kell érni a harmadik helyes továbbjutással.

Egy félidő is elég volt az angoloknak

Az angol válogatott 1-0-ra legyőzte a cseh csapatot az Európa-bajnokság D csoportjának zárómeccsén.

Rástartolt a korai gólra a hazai pályán játszó együttes, először Sterling emelte át a kapust, de az ő próbálkozása még a kapufán csattant. Tíz perccel később aztán már nem hibázott, amikor Grealish átívelését befejelte. Később Kane is gólt lőhetett volna, de Vaclik a helyén volt, Soucek pedig picivel eltévesztette a kaput. Térfélcsere után nézhetetlenül gyenge meccs kerekedett, az utolsó hét percben volt csak kapura lövés, de gól nem.

Anglia csoportelső lett, a horvátoké a második hely, de Csehország is továbbjutott.

Lesgólt lőttek az angolok!

Végre valami érdekesség! Veszélyes támadást vezettek az angolok, aztán amikor úgy nézett ki, hogy elszúrták az egészet, Rashford tette Hendersonhoz a labdát, aki bebőrözte Vaclikot. A visszajátszásból látszott, hogy Henderson másfél méteres lesen kapta a labdát.

83 perc után egy kapura lövés!

Egy erősen középre lőtt labda eltalálta Pekhartot, aki viszont ezután kapura fordult és fél méterrel a bal kapufa mellé lőtt

Hogy mennyire rossz a meccs?

A második félidőben 35 perc alatt a két csapat összesen nulla kapura lövést hozott össze. Egyet sem.

Schick már nincs a pályán

Érdemes megjegyezni, mert eddig sem tűnt föl senkinek. Pekhart jött be helyette, hátha ő életet lehel a csehek játékába.

Pályán a csehek üdvöskéje

Mint eddig mindegyik meccsen, most is beállt a mindössze 18 éves futballista, Ádám Hlozek. Rajta kívül Král is bejött, Darida és Masopust jött le. A mérkőzés csendben csordogál, érdemi történés nem nagyon történt. A csehek képtelenek nyomni érdemben, az angolok alibiznek. Pocsék félidő eddig.

Más a félidő összképe

A cseheknél van a labda most, de nehezen jutnak el az angolok kapujáig. Sokkal csendesebb eddig a félidő, az angoloknak jó az eredmény persze, a csehek meg csak erőlködnek.

Letelt a 45 perc

Hosszabbítás pedig nincs Londonban. A hazai csapat 61 százalékban birtokolja a labdát, de olyan sok helyzete azért nem volt Angliának. Grealish sok szabadrúgást harcol ki, Kane lőtt kétszer kapura, de Vaclikot csak Sterling fejese mattolta eddig. Rajtuk kívül Saka az, aki sokat vállal, lendületes labdavezetéseket mutat. A cseheknek viszont ki kell találniuk valamit támadásban, mert ez így kevés lesz a pontszerzésre.

Kane-nek ma nem jön össze

Lesre futott a többi támadó, így egyedül oldota meg a csapatkapitány, a tizenhatos jobb csücskéből lőtt. Csakhogy pont Vaclikot találta telibe.

Két nagy helyzetet is megúsztak az angolok

Először Luke Shaw mentett egy hatalmasat fejjel, miután a balről érkező labdát Jankto lőtt volna kapásból kapura. Ezután rögtön a kipattantól rúgta rá Soucek, de picivel a jobb kapufa mellé lőtt. Ezek már figyelmeztető lövések!

Éledeznek a csehek is

Távoli lövéssel veszélyeztettek, de Holes bombáját nagy vetődéssel szögletre paskolta Pickford. Egy perccel később egy szöglet utáni kavarodást is blokkolták az angol védők, így maradt az 1-0-s előny.

Vaclik védett szenzációsat

Harry Kane kapott remek kiugratást, egy lövőcsellel szépen átverte Kalast, majda  hosszúba akart belsőzni, de a cseh kapus bal kézzel hárított. Szép jelenet volt.

Eddig elég erőtlenek a csehek

Két gyengécske beadásig jutottak csak eddig, amit a fegyelmezett angolok simán megoldottak. Walker mellel tette haza a labdát kétszer is.

Máris vezet Anglia!

Sakáé az érdeme ez a gól, mert nagy lendülettel indult meg. A felfutás után Grealish kavargatott a tizenhatos bal szélén, majd nagyon lágyan víelte át a túloldali kapufához a labdát, amit Raheem Sterling befejelt.

Elrajtoltunk egy kapufával

A csehek aránylag magasan húzták meg a védelmi vonalat, de majdnem ráfaragtak. Sterling kapott a bal szélen egy labdát, amit átemelt a kapus fölött, de a bal kapufáról kifelé pattant.