Élő Közvetítés

Gyors gól után dögunalom, csoportelső Anglia

Mike Egerton/PA Images via Getty Images

Mivel két olyan csoport is van az Európa-bajnokságon, amelyen 3 ponttal zárt a harmadik helyezett, az angolok és a csehek azzal a tudattal léphettek pályára, hogy biztosan továbbjutottak.

Egészen jó iramban indult a mérkőzés, Raheem Sterling már a második percben helyzetbe került, de emelése a kapufáról kifelé pattant.

Tíz percre rá jött az angolok gólja, Saka robogott végig a jobb oldalon, majd Grealish kavargatott a tizenhatos bal oldalának irányába, ám visszaívelte a labdát a bal kapufához. Érkezett Sterling és megszületett a győztes gól.

Az első félidőben az angolok uralták a meccset, de időnként összejött egy-két cseh helyzet is. Harry Kane viszont közelről és a tizenhatoson kívülről sem talált be, így maradt szünetig az 1-0. Térfélcsere után viszont rettenetesen unalmassá vált a mérkőzés, a cseheknél volt a labda, de nem tudtak vele mit kezdeni.

Nem lőtt kapura senki a második félidőben 38 percen keresztül.

Ezután igen, de kaput szinte senki nem talált. A csereként beálló Henderson volt a kivétel, ő lesen állva kapott Rashfordtól egy passzt, amit a kapus lábai közt passzolt a hálóba, de nem adták meg a találatot természetesen. Anglia így hét ponttal csoportelső lett, míg a skótokat 3-1-re verő horvátok a második helyen zártak, ezért Csehországnak be kell érni a harmadik helyes továbbjutással.

Jún. 22. Június 22. 21:00