Élő Közvetítés

Modric villanásai döntöttek, Skócia ismét kiesett

LEE SMITH / POOL / AFP
Hiába játszott hazai közönség előtt a skót labdarúgó-válogatott, nem tudott csodát tenni és történelmet írni Horvátország ellen: a vb-ezüstérmes Luka Modric vezetésével 3-1-re győzött és továbbjutott.

Történelmet szeretett volna írni a skót labdarúgó-válogatott, amely korábban még sohasem jutott tovább nagy világverseny csoportköréből. A csapat járt nyolc világbajnokságon és két Európa-bajnokságon, de minden alkalommal elvérzett az első meccsek során.

Gyors gól után dögunalom, csoportelső Anglia
Már továbbjutott mindkét csapat, dögunalmas mérkőzést játszott egymással.

Ezúttal azonban egy horvátok elleni győzelem nyolcaddöntőt ért volna, csakúgy, mint a horvátoknak egy siker. A képlet tehát egyszerű volt: a győztes továbbjut, a vesztes kiesik, az iksz pedig mindenkinek rossz.

Ennek megfelelően őrült lendülettel kezdtek a skótok, pillanatok alatt eljutottak három szögletig és két helyzetig. Aztán negyedóra elteltével kétszer is kihagyott a figyelmük, előbb az elalvó védők között kilépő Perisic még nem jutott helyzethez, mert Marshall kapus figyelt, de egy perc múlva Perisic visszabólintott labdája megtalálta Vlasicot, aki nem hibázott és kilőtte a jobb alsó sarkot (1-0).

A 42. percben egyenlített Skócia, McGregor 17 méterről szép gólt rúgott, ez volt csapata első találata az Eb-n (1-1).

Mivel a döntetlen egyik félnek volt jó, mozgalmas második félidőt remélhettünk. Nem is lehetett panasz a küzdelemre, a skótok harcoltak, csak hát a győzelemhez gól kell, azt pedig Modric szerzett.

A 62. percben Kovacic visszatett labdáját a Real Madrid középpályása jobb külsővel gyönyörűen lőtte a jobb felső sarokba (2-1).

És még nem volt vége, Modric a 77. percben adott egy gólpasszt is, a bal oldali szögletét a röviden érkező Perisic szépen csúsztatta a labdát a hosszú, bal sarokba (3-1).

Győzelmével a horvát válogatott csoportmásodikként jutott tovább, miután Csehország 1-0-ra kikapott Angliától.

Hazai lövés

Adams 22 méterről lőtt a bal kapufa mellé.

Skót rohamok

Őrült tempóban kezdtek a skótok, két szöglet után Livakovic védett nagyot egy bal oldali beadást követően.

Dalic merészet húz?

A horvátoknál meglepetésre Zlatko Dalic kapitány a kezdő tizenegybe jelölte Josip Juranovicot, Nikola Vlasicot és Bruno Petkovicot.

A horvátok kezdőcsapata: Livakovic – Juranovic, Lovren, Gvardiol, Vida – Kovacic, Brozovic – Perisic, Modric, Vlasic – Petkovic.

Történelmet írnának

Stuart Armstrong, a Southampton játékosa azt mondta ők akarnak lenni az első skót válogatott, amely Eb-n vagy vb-n eléri az egyenes kieséses szakaszt.

Mindent vagy semmit

Miközben az angolok és a csehek a csoportelsőségért harcolnak, addig a D csoport egypontos csapatai, a horvátok és a skótok a továbbjutásért lépnek pályára.

Ami az előző két fordulót illeti: Horvátország egy Anglia elleni 1-0-s vereséggel nyitott, majd 1-1-et játszott a csehekkel, míg Skócia 2-0-ra kikapott Csehországtól, de gól nélküli döntetlenre végzett Angliával.