Élő Közvetítés

Modric villanásai döntöttek, Skócia ismét kiesett

LEE SMITH / POOL / AFP
Hiába játszott hazai közönség előtt a skót labdarúgó-válogatott, nem tudott csodát tenni és történelmet írni Horvátország ellen: a vb-ezüstérmes Luka Modric vezetésével 3-1-re győzött és továbbjutott.

Történelmet szeretett volna írni a skót labdarúgó-válogatott, amely korábban még sohasem jutott tovább nagy világverseny csoportköréből. A csapat járt nyolc világbajnokságon és két Európa-bajnokságon, de minden alkalommal elvérzett az első meccsek során.

Gyors gól után dögunalom, csoportelső Anglia
Már továbbjutott mindkét csapat, dögunalmas mérkőzést játszott egymással.

Ezúttal azonban egy horvátok elleni győzelem nyolcaddöntőt ért volna, csakúgy, mint a horvátoknak egy siker. A képlet tehát egyszerű volt: a győztes továbbjut, a vesztes kiesik, az iksz pedig mindenkinek rossz.

Ennek megfelelően őrült lendülettel kezdtek a skótok, pillanatok alatt eljutottak három szögletig és két helyzetig. Aztán negyedóra elteltével kétszer is kihagyott a figyelmük, előbb az elalvó védők között kilépő Perisic még nem jutott helyzethez, mert Marshall kapus figyelt, de egy perc múlva Perisic visszabólintott labdája megtalálta Vlasicot, aki nem hibázott és kilőtte a jobb alsó sarkot (1-0).

A 42. percben egyenlített Skócia, McGregor 17 méterről szép gólt rúgott, ez volt csapata első találata az Eb-n (1-1).

Mivel a döntetlen egyik félnek volt jó, mozgalmas második félidőt remélhettünk. Nem is lehetett panasz a küzdelemre, a skótok harcoltak, csak hát a győzelemhez gól kell, azt pedig Modric szerzett.

A 62. percben Kovacic visszatett labdáját a Real Madrid középpályása jobb külsővel gyönyörűen lőtte a jobb felső sarokba (2-1).

És még nem volt vége, Modric a 77. percben adott egy gólpasszt is, a bal oldali szögletét a röviden érkező Perisic szépen csúsztatta a labdát a hosszú, bal sarokba (3-1).

Győzelmével a horvát válogatott csoportmásodikként jutott tovább, miután Csehország 1-0-ra kikapott Angliától.

Továbbjutottak a horvátok, kesereghetnek a skótok

Nem írt történelmet a skót labdarúgó-válogatott, amely továbbra sem tud világverseny csoportköréből továbbjutni: a csapat ezúttal az Európa-bajnokság D csoportjában lett utolsó, miután 3-1-re kikapott a horvátoktól. A mérkőzés hőse a gólt lövő és gólpasszt adó Luka Modric volt.

A horvátok végül csoportmásodikként jutottak tovább, miután a másik mérkőzésen Anglia 1-0-ra verte Csehországot.

4. Skócia 1

Hátha...

Kettőt cserélnek a skótok, O’Donnellt Nathan Patterson váltotta,  Ché Adams helyére Kevin Nisbet érkezett.

3-1 Perisic

Ez úgy tűnik, eldőlt: Modric bal oldali szögletét a röviden érkező Perisic szépen csúsztatta a hosszú, bal sarokba (3-1).

Csere itt, csere ott

Mindkét oldalon változtat a szakvezetés, a horvátoknál Petkovic és Gvardiol helyére Andrej Kramaric és Borna Barisic állt be, míg a skótoknál Armstrongot Ryan Fraser váltotta.

2-1 Modric

Ez micsoda játék volt! A horvátok néhány passzal eldugták a labdát, majd Kovacic visszatett labdáját Modric jobb külsővel gyönyörűen lőtte a jobb felső sarokba (2-1).

Skót próbálkozás

Egy bal oldalról érkező beadásra McGinn érkezett a hosszú, de nem érte el jól a labdát.

Nagy helyzet lesről

Perisic kapott jó indítást, de középre tartó lövését Marshall védte. Végól kiderült, kár volt a hajcihőért, mert a horvát lesről indult.

Összecsúszás, sérülés

Újabb horvát helyzet maradt ki, Gvardiol rajtolt egy jó indításra, de Marshall jól mozdult ki. A két játékos azonban összecsúszott, ápolni kellett mindkettőt.

Félidő

Változatos a játék, a skótok kezdtek jobban, majd a váratlan horvát vezetés után kissé visszaestek, mégis sikerült egyenlíteniük.

A döntetlennel mindkét válogatott kiesik, reméljük, izgalmas lesz a folytatás.

1-1 McGregor

Csak összejött végre a skót gól ezen az Eb-n: a 16-oson belül össze-vissza pattogó labdát röviden vágtak ki a horvátok, McGregor összeszedte, tolt rajta egyet, majd 17 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (1-1).

Ezúttal Perisic...

Ezúttal Perisic juthatott el könnyedén lövőhelyzethez, de ő is elvétette a célt.

Tudnak a horvátok, ha akarnak

Amikor kicsit is odafigyelnek a horvátok, azonnal veszélyes támadásokra képesek: ezúttal Juranovic lőhetett végül 22 méterről, de elvétette a jobb felső sarkot.

Kényszerű csere

Megsérült Grant Hanley, így a skótoknak cserélniük kell, jön Scott McKenna.

Örülnek a Wembley Stadionban

A csoportrangadón is született már gól: a 12. percben Sterling találatával vezetnek az angolok a csehek ellen.

Úh, mi maradt ki?!

Őrület, mi volt a horvát kapunál! A skótok végül McGinn révén jutottak lövéshez, de Livakovic résen volt.

Modric nem viccelt

Modric távoli lövését védte bravúrral Marshall… igaz, lehet, a statisztikába nem kerül be mellé mindez, mert a játékvezető nem szögletet, hanem kirúgást ítélt.

1-0 Vlasic

Ez váratlan volt, egy jobb oldali beadás után Perisic két védőt is lefejelt, Vlasic pedig kilőtte a jobb alsó sarkot.

Marschall-bravúr

Hopp,l Marschall kapusnak kellett nagyot mentenie, az elalvó védők mellett ugyanis Perisic kilépett volna.