Élő Közvetítés

A hajráig élt a magyar továbbjutás reménye az Eb-n

Markus Gilliar/Getty Images
Hiába vezetett kétszer is Szalai Ádám és Schäfer András révén a magyar labdarúgó-válogatott Münchenben, végül csak 2-2-es döntetlent ért el a németek ellen az Európa-bajnokság F csoportjának utolsó fordulójában, és elbúcsúzott a folytatástól.

Sokszor használjuk a sorsdöntő jelzőt egy-egy meccs előtt, de a magyar válogatott müncheni összecsapása valóban megérdemelte mindezt: a németek ellen egy győzelemmel továbbjutást ünnepelhettünk volna. Kevesen gondolták ezt a sorsolás előtt, de a Portugália ellen mérkőzés (a 3-0-s vereség ellenére is), majd a franciákkal szemben elért 1-1-es döntetlen megmutatta, bárki ellen képesek lehetünk a bravúrra.

Karim Benzema és Cristiano Ronaldo tizenegyespárbajából nem volt győztes
Három tizenegyes is volt az F csoport rangadóján, a világbajnok nem bírt az Európa-bajnokkal.

A keddi sajtótájékoztatón Joachim Löw és Mats Hummels is korai gólról álmodott, ez jött is, csak nem éppen német részről.

Már a 6. percben helyzetbe kerülhetett volna Sallai, de akkor még Hummels lekapcsolta az indítást. A 11. percben azonban elaludt a hazai védelem: Sallai középre ívelésére Szalai Ádám érkezett és két védő között zavartalanul fejelhetett a bal alsó sarokba, Neuer csak beleérni tudott a labdába (0-1).

Rákapcsoltak a hazaiak és az eső is, de a hatalmas mezőnyfölényből helyzetig is alig-alig jutottak el, olyan jól zárt a magyar védelem.

Ha azt hihettük, hogy a német szakvezetés felrázta a csapatot, tévedtünk, mert a hazaiak ugyanazt a lapos, elképzelés nélküli játékot folytatták, mint addig.

Így aztán semmi okunk nem volt arra, hogy bunkerfocit játsszunk. A 62. percben Sallai Roland lőtt kapufát, de akkor jött egy Gulácsi-hiba, és a németek kíméletlenül kihasználták ezt Havertz révén (1-1).

De nagyon szomorkodni se maradt idő, mert a középkezdés után már ismét nálunk volt az előny: Szalai Ádám ugratta ki Schäfert, aki a védők között és a rossz ütemben kimozduló Neuer mellett a hálóba fejelte a labdát (1-2).

Löw minden mindegy alapon gyakorlatilag az össze csatárát pályára küldte és a 84. percben sikerült az újabb egyenlítés: Musiala balról tette középre a labdát, Werner lövése elakadt a védőkben, de éppen Goretzka elé pattant, ő pedig 12 méterről nem hibázott (2-2).

Az utolsó (a hosszabbítással együtt) tíz percet már lehozta rutinból a német válogatott, amely a döntetlent sem érdemelte meg…

A 2-2-vel viszont Németország továbbjutott, Magyarország pedig a csoport negyedik helyén végezve kiesett.

Csodálatos meccsen ikszelt, de kiesett a magyar válogatott

Szalai Ádám és Schäfer András révén kétszer is vezetett a magyar labdarúgó-válogatott Münchenben az Európa-bajnokság F csoportjának utolsó fordulójában, de Kai Havertz és Leon Goretzka is egyenlíteni tudott. A 2-2-es eredmény csodálatos, de csak a németeknek jó: Joachim Löw együttese továbbjutott a nyolcaddöntőbe, Magyarország számára befejeződött a torna.

Szalai, Szalai!

Még mondja valaki, hogy a közönség nem szereti a válogatott csapatkapitányát?! Gól, gólpassz, nagyon hasznos mezőnymunka, ez a mai mérlege.

Ez meleg volt

Hűű! Kroos kényszerítőzött Gosensszel, de lövése elkerülte a kapunkat.

Magyar csere

Sallai helyére Schön Szabolcs állt be.

Őrület, ismét vezetünk! 1-2

Ilyet! Középkezdés után egy gyorsa támadás során Szalai indította Schäfert, aki a védők közül, a lassan kifutó Neuert is megelőzve fejelt a hálóba (1-2).

Gulácsi hibázott, egyenlítettek a németek

Fiola sárgát kapott, a németek pedig egyenlítettek: Kimmich jobbról ívelt középre egy szabadrúgást, Gulácsi nagyon rosszul jött ki, Hummels elfejelte a labdát, Havertz pedig gólvonalól nem hibázott (1-1).

Sallai-kapufa

Fiola majdnem lefutotta Sanét, aki estében kézzel ütött bele a labdába – sárga lap.

A 16-os bal oldaláról a szabadrúgást Sallai kapura tűzte, de a labda a kapufát találta el oldalról.

Orbán mentett

Havertz vette át a labdát kicsit hosszan, de még így is gólhelyzetbe kerülhetett volna, Orbán azonban csodálatosan mentett.

Nagy Neuer-védés

Kleinheisler szabadrúgását Neuer kiöklözte, a kipattanót Fiola még rátűzhette volna, de alig találta el a labdát.

Hamarosan jön Goretzka

Egy kis ápolási szünetet arra használt ki Löw kapitány, hogy kieszeljen egy cserét… jön Goretzka.