Élő Közvetítés

A hajráig élt a magyar továbbjutás reménye az Eb-n

Markus Gilliar/Getty Images
Hiába vezetett kétszer is Szalai Ádám és Schäfer András révén a magyar labdarúgó-válogatott Münchenben, végül csak 2-2-es döntetlent ért el a németek ellen az Európa-bajnokság F csoportjának utolsó fordulójában, és elbúcsúzott a folytatástól.

Sokszor használjuk a sorsdöntő jelzőt egy-egy meccs előtt, de a magyar válogatott müncheni összecsapása valóban megérdemelte mindezt: a németek ellen egy győzelemmel továbbjutást ünnepelhettünk volna. Kevesen gondolták ezt a sorsolás előtt, de a Portugália ellen mérkőzés (a 3-0-s vereség ellenére is), majd a franciákkal szemben elért 1-1-es döntetlen megmutatta, bárki ellen képesek lehetünk a bravúrra.

Karim Benzema és Cristiano Ronaldo tizenegyespárbajából nem volt győztes
Három tizenegyes is volt az F csoport rangadóján, a világbajnok nem bírt az Európa-bajnokkal.

A keddi sajtótájékoztatón Joachim Löw és Mats Hummels is korai gólról álmodott, ez jött is, csak nem éppen német részről.

Már a 6. percben helyzetbe kerülhetett volna Sallai, de akkor még Hummels lekapcsolta az indítást. A 11. percben azonban elaludt a hazai védelem: Sallai középre ívelésére Szalai Ádám érkezett és két védő között zavartalanul fejelhetett a bal alsó sarokba, Neuer csak beleérni tudott a labdába (0-1).

Rákapcsoltak a hazaiak és az eső is, de a hatalmas mezőnyfölényből helyzetig is alig-alig jutottak el, olyan jól zárt a magyar védelem.

Ha azt hihettük, hogy a német szakvezetés felrázta a csapatot, tévedtünk, mert a hazaiak ugyanazt a lapos, elképzelés nélküli játékot folytatták, mint addig.

Így aztán semmi okunk nem volt arra, hogy bunkerfocit játsszunk. A 62. percben Sallai Roland lőtt kapufát, de akkor jött egy Gulácsi-hiba, és a németek kíméletlenül kihasználták ezt Havertz révén (1-1).

De nagyon szomorkodni se maradt idő, mert a középkezdés után már ismét nálunk volt az előny: Szalai Ádám ugratta ki Schäfert, aki a védők között és a rossz ütemben kimozduló Neuer mellett a hálóba fejelte a labdát (1-2).

Löw minden mindegy alapon gyakorlatilag az össze csatárát pályára küldte és a 84. percben sikerült az újabb egyenlítés: Musiala balról tette középre a labdát, Werner lövése elakadt a védőkben, de éppen Goretzka elé pattant, ő pedig 12 méterről nem hibázott (2-2).

Az utolsó (a hosszabbítással együtt) tíz percet már lehozta rutinból a német válogatott, amely a döntetlent sem érdemelte meg…

A 2-2-vel viszont Németország továbbjutott, Magyarország pedig a csoport negyedik helyén végezve kiesett.

Gyerekek üzenete a magyaroknak

A magyar válogatott labdarúgói évek óta segítik a súlyos beteg gyermekek álmainak valóra váltását és a Ments Életet Közhasznú Alapítvány gyerekeket támogató munkáját. Ezúttal a gyerekek üzentek a válogatottnak.

Örülnek a szakadó esőnek a németek

No nem azért, mert esőimádók. A felázott pályán mindig nehezebb játszani, de Fritz Walter lehetne a megmondhatója, hogy egy ilyen időjárás milyen jó előjel.

A Kicker azt írja, német labdarúgólegenda szerint a csapadék is segített Németországon az 1954-es vb-döntőn.

Détári Rossinak: Sajnos sérült vagyok!

A Tagespiegel interjút készített Détári Lajossal, akire jól emlékezhetnek a németek, hiszen a nyolcvanas években Európa legjobb 10-esei közé tartozott, a magyar válogatottat kijutott a mexikói világbajnokságra, az Eintracht Frankfurttal pedig 1988-ban Német Kupát nyert.

„Természetesen nem a magyarok az Eb titkos esélyesei, oda Németország és Franciaország, valamint néhány más nagy csapat tartozik. Nem szabad megfeledkezni Olaszországról, amely az oroszországi világbajnokság óta veretlen” – nyilatkozta a 61-szeres válogatott játékos.

Détári elmondta, Marco Rossi jó munkát végez, a Honvéddal korábban bajnokságot nyert, az év edzőjének választották, nagyon megbecsülik Magyarországon. Szerinte a csapatra éppen az olasz fegyelem a jellemző.

„Egy régi közhellyel tudom ezt jellemezni. Ha valaki azt mondja Magyarországon, találkozzunk nyolckor, akkor csak tízre érkezik meg. Én meg csupán 11-kor. Rossi alatt ez elképzelhetetlen.”

Azt is elmesélte, hogy háromszor játszott Németország ellen és egyszer sem veszített: két döntetlen mellett 1985-ben, Hamburgban 1-0-s sikerre vezette a válogatottat.

De kedves Marco Rossi, mielőtt megkérdeznéd: most nem tudok játszani, megsérültem!

– tréfálkozott.

Nagy füttyöt kapott az orosz bíró

Szergej Karaszjov öt éve is vezetett nekünk az Eb-n, akkor az Izland elleni meccsen azzal haragította magára a magyar drukkereket, hogy 0-0-s állásnál az első félidőben befújt egy tizenegyest.

Már majdnem feltettem a kérdést,

hogy mikor lesz saját dala a magyar válogatottnak? Aztán elkezdték nyomatni a stadionban az Éjjel soha nem érhet véget-et. A németekét játszották le előbb, az arról szólt, hogy idén ismét a futballcsodára várnak.

17 éve győzelemre várva

A felek 51-szer találkoztak egymással, 23-szor az egységes Németország, 17-szer az NDK és 11-szer az NSZK volt az ellenfél. Az összesített mérleg: 20 magyar, 17 német győzelem és 14 döntetlen.

A legutóbbi, 2016-ban játszott találkozón a németek 2-0-ra nyertek Gelsenkirchenben.

A magyarok 2004 óta nyeretlenek, akkor viszont óriási meglepetésre Torghelle Sándor két találatával Kaiserslauternben győztek 2-0-ra.

Néhány magyart letartóztattak

Néhány letartóztatás ellenére meglehetősen csendes volt a város az Európa-bajnoki mérkőzés előtt, írta a Kicker. „Nincs olyan zsúfoltság, mint a hétvégén” – idézte a lap a rendőrség szóvivőjét egy órával a meccs kezdete előtt. Csupán a magyarok számára a koronavírusteszt miatt létrehozott helyen vettek néhány embert őrizetbe, például füstbombák miatt.

„Természetes, hogy a szurkolók mindig utálják a másik csapatot” – folytatta a rendőrség szóvivője.

A magyarok hangosak voltak, durván gesztikuláltak, de ez nem szokatlan a futballrajongók számára.

Rossi nem változtatott

Marco Rossi, a magyarok szövetségi kapitánya nem változtatott a kezdőcsapaton, ugyanaz a tizenegy játékos lép pályára, aki szombaton, Franciaország ellen.

Ez azt jelenti, hogy Szalai Ádám is vállalta a játékot.

A magyar válogatott összeállítása: Gulácsi – Botka, W. Orbán, Szalai A. – Nego, Kleinheisler, Nagy Á., Schäfer, Fiola – Sallai, Szalai Á.

Szivárvány-ügy

A sportteljesítmény mellett politikai felhangja is van a mérkőzésnek, hiszen a magyar pedofiltörvény elfogadásával és a németek szivárványos ellencsapása miatt nincs nyugalom.

Az UEFA nem engedélyezte, hogy szivárványos színekben világítsák ki a müncheni stadiont, a helyiek azonban rengeteg ilyen zászlót osztottak ki a mérkőzés előtt.

Az általunk a helyszínen megkérdezett szurkolók a meccs kimenetelével kapcsolatban ellentétes véleményen voltak, a szivárványügyben viszont azonos állásponton maradtak.