Élő Közvetítés

Lendületben maradt, már Eb-elődöntős a dán válogatott

Darko Vojinovic / POOL / AFP
Az első két elveszített mérkőzése óta legyőzhetetlenné vált a dán labdarúgó-válogatott, amely sorozatban harmadik meccsét nyerte meg – ezúttal Csehország ellen 2-1-re – és már elődöntős az Európa-bajnokságon.

Legutóbb 2004-ben fordult elő, hogy a dán labdarúgó-válogatott eljutott egy világversenyen a negyeddöntőbe, végül ugyanúgy a 8. helyen zárt, mint előtte az 1998-as világbajnokságon.

Nem tud megbocsátani a karaktergyilkosságért az MTK korábbi edzője
Henk ten Cate kizártnak tartja, hogy holland szövetségi kapitány legyen.

Ez a csapat azonban másabb volt, lélekben és szellemben közelebb állt az 1992-eshez, amely beugróként Európa-bajnokságot nyert. Ezt emelte ki Jaroslav Silhavy cseh szövetségi kapitány is, aki szerint a dánok legnagyobb erőssége a csapatszellem, ami a Christian Eriksennel történtek után még jobban megerősödött.

Az 5. percben vezetést is szereztek a dánok Stryger Larsen jobb oldali szöglete (jegyezzük meg, a cseheknek kellett volna kirúgással jönniük) teljesen üresen találta Delaneyt, aki 10 méterről a jobb sarokba fejelte a labdát (0-1).

A 14. percben Höjbjerg a saját térfeléről indította Damsgaardot, aki kicsit gyámoltalan volt, és ugyan a labdát elemelte a kapus mellett,de Kalas a gólvonal előtt mentett.

Cseh részről egy Sevcík-lövés mellett egy Holes-ziccert jegyezhettünk fel, előbbi elzúgott a léc fölött, utóbbit Schmeichel védte bravúrral.

A félidő hajrájában növelte előnyét Dánia, ezúttal Maehle balról, jobb külsővel tekert tökéletesen középre, Braithwaite feje felett elszállt a labda, de a középen érkező Dolberg nem hibázta el a ziccert (0-2).

A szünetben cseréltek a csehek, Krmencík és Jankto beállításával pedig felpörgött a támadójáték. Olyannyira, hogy öt percre nagyon beszorultak a dánok, Schmeichel még védte Krmencík és Barák lövéseit, de a 49. percben Schick helyzeténél már tehetetlennek bizonyult (1-2).

A gól felébresztette a dánokat, legalábbis a védekezést kicsit összekapták, a támadásokra azonban kevesebb energiát fordítottak.

Bár Poulsen a 78. percben így is betalálhatott volna, de a cseh kapus védett, csakúgy, mint a 81. percben Maehle ziccerénél.

Az utolsó percekre a csehek mindent megpróbáltak – ketten fejsérülés miatt turbánban futballoztak –, de egyenlíteni nem tudtak. Dánia 2-1-re nyert és készülhet a szerdai elődöntőre, ahol Anglia vagy Ukrajna lesz az ellenfele.

A levegő ura

Delaney öt fejpárbajt nyert az első félidőben, ebben a kategóriában ő volt a mezőny legjobbja. És fejelt egy gólt is, az volt a dánok első találata.

Félidő!

Maehle ápolása miatt elhúzódott az első félidő hosszabbítása, de most már jöhet a pihenő. Dánia kétgólos előnnyel várhatja a második félidőt.

2-0-ra vezet Dánia!

Az egész tornán fantasztikusan futballozó Maehle jobb külsővel adott be balról, és középen Dolberg érkezett a legjobb ütemben, és kapásból a bal felsőbe tette a labdát.

A szülinapos rászúrta

A 21. születésnapját ma ünneplő Damsgaard a jobb oldalon tört be a 16-oson belülre, a lövését Vaclík fogni nem tudta, de kiütötte.

Az ollózás nem sikerült, a lövés igen

Coufal oldalán, vagyis a jobbon fut szinte minden cseh támadás, most is onnan érkezett a beadás, középen az ollózómozdulat szép volt, de végül a hosszún érkező Holes lőtt, ám ezt Schmeichel simán fogta.

Remek támadás volt

Gyönyörűen hozták ki a labdát a dánok, majd Stryger Larsen lett volna az akció befejezőembere, de kissé hosszú volt neki a passz, és Vaclík felszedte a labdát.

Schmeichel miért nem jött ki erre?

A kapu felé tartott a messziről beívelt cseh szabadrúgás, a dán kapus nem mozdult a gólvonalról, és Celustka fogta a fejét, amiért lemaradt a labdáról. Veszélyes beívelés volt.

Éledeznek a csehek

Egy jobb oldali szöglet után Soucek emelkedett a legmagasabbra, de a fejese nem volt igazán veszélyes. De a csehek a bekapott gól óta jóval aktívabbak.

Schmeichel hibázott, majd javított

Schmeichel rossz megoldása után Masopust indult el a dán kapu felé, lőhetett volna, de inkább Holesnek akart gólpasszt adni, de a kivetődő dán kapusban elakadt a cseh játékos emelése. A szögletet pedig a dánok kivédekezték.

Megint Delaney

És megint egy jó beadás a jobb oldalról Stryger Larsentől, amit Delaney térddel továbbított a kapu felé, de ez most elkerülte a bal alsót.

Kicsit féltette a lábát

Egy szabadrúgás után lefejelt labda éppen Sevcík elé pattant, aki kissé féltette a lábát, így nem dőlt eléggé rá a labdára, ami magasan a kapu fölé szállt.