Élő Közvetítés

Lendületben maradt, már Eb-elődöntős a dán válogatott

Darko Vojinovic / POOL / AFP
Az első két elveszített mérkőzése óta legyőzhetetlenné vált a dán labdarúgó-válogatott, amely sorozatban harmadik meccsét nyerte meg – ezúttal Csehország ellen 2-1-re – és már elődöntős az Európa-bajnokságon.

Legutóbb 2004-ben fordult elő, hogy a dán labdarúgó-válogatott eljutott egy világversenyen a negyeddöntőbe, végül ugyanúgy a 8. helyen zárt, mint előtte az 1998-as világbajnokságon.

Nem tud megbocsátani a karaktergyilkosságért az MTK korábbi edzője
Henk ten Cate kizártnak tartja, hogy holland szövetségi kapitány legyen.

Ez a csapat azonban másabb volt, lélekben és szellemben közelebb állt az 1992-eshez, amely beugróként Európa-bajnokságot nyert. Ezt emelte ki Jaroslav Silhavy cseh szövetségi kapitány is, aki szerint a dánok legnagyobb erőssége a csapatszellem, ami a Christian Eriksennel történtek után még jobban megerősödött.

Az 5. percben vezetést is szereztek a dánok Stryger Larsen jobb oldali szöglete (jegyezzük meg, a cseheknek kellett volna kirúgással jönniük) teljesen üresen találta Delaneyt, aki 10 méterről a jobb sarokba fejelte a labdát (0-1).

A 14. percben Höjbjerg a saját térfeléről indította Damsgaardot, aki kicsit gyámoltalan volt, és ugyan a labdát elemelte a kapus mellett,de Kalas a gólvonal előtt mentett.

Cseh részről egy Sevcík-lövés mellett egy Holes-ziccert jegyezhettünk fel, előbbi elzúgott a léc fölött, utóbbit Schmeichel védte bravúrral.

A félidő hajrájában növelte előnyét Dánia, ezúttal Maehle balról, jobb külsővel tekert tökéletesen középre, Braithwaite feje felett elszállt a labda, de a középen érkező Dolberg nem hibázta el a ziccert (0-2).

A szünetben cseréltek a csehek, Krmencík és Jankto beállításával pedig felpörgött a támadójáték. Olyannyira, hogy öt percre nagyon beszorultak a dánok, Schmeichel még védte Krmencík és Barák lövéseit, de a 49. percben Schick helyzeténél már tehetetlennek bizonyult (1-2).

A gól felébresztette a dánokat, legalábbis a védekezést kicsit összekapták, a támadásokra azonban kevesebb energiát fordítottak.

Bár Poulsen a 78. percben így is betalálhatott volna, de a cseh kapus védett, csakúgy, mint a 81. percben Maehle ziccerénél.

Az utolsó percekre a csehek mindent megpróbáltak – ketten fejsérülés miatt turbánban futballoztak –, de egyenlíteni nem tudtak. Dánia 2-1-re nyert és készülhet a szerdai elődöntőre, ahol Anglia vagy Ukrajna lesz az ellenfele.

Dánia 1992 óta először négy között az Eb-n

A tornát két vereséggel kezdő dán csapat bejutott az elődöntőbe az Eb-n, miután 2-1-re legyőzte a cseheket. Az első gól előtt cseh kirúgásnak kellett volna következnie, de mégis a dánok rúghattak szögletet, ami után Delaney fejelt gólt. A félidő vége előtt Maehle csodálatos beadását Dolberg lőtte be, így két góllal vezettek a dánok a félidőben. A csehek nagyon jól kezdték a második felvonást, a tornán ötödik gólját szerző Schick szépített, de ennél többet már nem tudtak kihozni a meccsből a csehek. A dánok Angliával vagy Ukrajnával játszanak a döntőbe jutásért.

Az első sárga

Kjaer buktatta Vydrát, de a holland bíró nem fújt, Krmencík pedig túl hevesen reklamált, amiért sárgát kapott.

Ha passzol Maehle

A dánok egyik legjobbja került helyzetbe, el is lőtte, de Vaclík megint védett. Ha középre passzolt Maehle, lehet, Braithwaite lezárja a meccset, mert jó pozícióban volt a Barca csatára.

Schmeichel!!!

Ujjheggyel ütötte ki a labdát a dán kapus. Nagyon kellett a mentés, mert mögötte Soucek már fejelni készült.

Jó lövés, rossz beadás

Lehetőség a csehek előtt: Jankto gyűjtött be egy röviden kifejelt labdát, a lövését középen Kjaer vágta ki szögletre. Aztán a szögletet gyorsan elvégezték a csehek, Jankto jobbal próbált centerezni, de ez nem volt jó belül a társak közül senkinek.

Rendezték a sorokat a dánok

A második félidő elején nagyon nyomtak a csehek, de aztán a dánok összerakták a játékukat. És támadni is van még erejük, Poulsen indult meg, de 20 méteres lövését Vaclík elcsípte.

Még egy cseh sérült

Celustka ült le a gyepre fájdalmas arccal, majd két társa lesegítette a pályáról. Soucek pedig egy csinos turbánt kapott a fejsérülése miatt.

Schick szépít!

Pazarul kezdték a csehek a második félidőt, és Schick egy jobb oldali beadás után ügyes mozdulattal szerzett gólt.