Szalai Attila
A 23 éves védő szép csöndben az egyik legfontosabb, legmegbízhatóbb játékosa lett a magyar válogatottnak. A Nemzetek Ligájában és a vb-selejtezők során is stabil pontja volt a védelemnek, és klubjában, a török Fenerbahcéban is elég volt neki néhány találkozó, hogy megkedveltesse magát a szurkolókkal.
Példaképe a Liverpool holland védője, Virgil van Dijk, aki hosszú sérülése miatt úgy döntött, inkább kihagyja a tornát, hogy százszázalékos állapotban kezdhesse el a következő idényt.
Szalai viszont ott lesz a tornán, ahol az egész magyar válogatottra szép kihívás vár, de egyértelműen a védelmen lesz a legnagyobb nyomás, hiszen Cristiano Ronaldót, Bruno Fernandest, Karim Benzemát, Kylian Mbappét vagy éppen Timo Wernert kellene valahogy megzabolázni.
Szalai édesapja, aki korábban szintén játszott a válogatottban, azt mondta, fia sosem volt az az izgulós típus, és már gyerekként hozzászokott az osztrák Rapidnál ahhoz, hogy korosztálya legjobbjaival viaskodhat.
A vagányságára az Eb-n is szükség lesz, és a számok is azt mutatják, hogy nem véletlenül került a figyelem középpontjába: amíg januárban még 800 ezer euróra taksálta őt a Transfermarkt, ma már 7 millió euró szerepel a neve mellett, amivel három Bundesliga-légiós, Willi Orbán, Gulácsi Péter és Sallai Roland után ő számít a magyar válogatott negyedik legértékesebb játékosának.
Schäfer András
„Schäfer András ilyen, megvan benne is az az egészséges bolondság, hogy nem érdekli, ki áll vele szemben, akkor is belemegy a párharcba, nem fél senkitől. Nem mérlegel, hanem felvállalja a kemény játékot. Más poszton játszik, mert ő középpályás, de a stílusa nagyon hasonló
– nyilatkozta 2017-ben Torghelle Sándor, amikor arról kérdeztük, akkori MTK-s csapattársai közül kinek hasonló a habitusa, karaktere az övéhez.
Schäferben nemcsak mindenki Sanyija látta meg a potenciált, hanem az olasz Genoa is, amely 2019 januárjában leszerződtette az addig mindössze 16 NB I-es bajnokin játszó ifjoncot. A Genoa híres arról, hogy temérdek játékost begyűjt, majd elpasszolja őket kölcsönbe, ez történt Schäferrel is, akit előbb a Chievóhoz, majd a DAC-hoz küldtek, és a középpályás végül a dunaszerdahelyieknél ragadt meg.
Mivel Schäfer DAC-os csapattársa, Kalmár Zsolt, valamint a legkreatívabb játékosunk, Szoboszlai Dominik is kihagyja az Eb-t, így Marco Rossinak át kellett variálnia a középpályát, és úgy tűnik, a kísérletezésnek Schäfer lett a nyertese. Ciprus ellen gólt lőtt, és harcosságát kihasználva büntetőt harcolt ki, majd az írek elleni meccs után Rossi külön kiemelte őt, megemlítve, hogy a 22 éves középpályás bejátszotta magát a kezdőbe.
Nagy Ádám
Az előző Eb idején mindössze 21 éves volt, így a magyar csapat legfiatalabb tagjának számított, de a négyből három meccset végigjátszott, ami mutatja a fontosságát. Négy évvel idősebben még mindig stabil helye van a csapatban, a válogatott legutóbbi 14 mérkőzéséből csak egyet hagyott ki, a San Marinó-i vb-selejtezőt.
Négy éve az Eb után Nagynak sikerült szintet ugrania, mivel az olasz Bolognához igazolt, ráadásul az üzlettel még a játékos akkori klubja, a Fradi is jól járt, mivel a 300 ezer eurós kivásárlási ár helyett végül 1,8 millió eurót kapott érte.
Nagy első olaszországi évében egész sok lehetőséget kapott, 1810 perc jutott neki a Serie A-ban, a következő két szezonban viszont összesen 1684, így érthető, ha váltott, és az angol másodosztályú Bristolban folytatta.
A három nyelven beszélő, mindig választékosan nyilatkozó Nagyot gyakran éri az a kritika, hogy biztosra megy a passzaival, és lehetne kicsit bátrabb. Ha emlékszünk a 2016-os Eb magyar-izlandi meccsére, ott Nikolics öngóllal végződő beadása előtt ő adta a kulcspasszt; amennyiben a szorgalmas gürizés mellett idén is látunk tőle hasonló villanásokat, akkor lehet, hogy ismét lép egy lépcsőfokot, és nem az angol másodosztályt a 19. helyen záró Bristolban kezdi az őszt.
Varga Kevin
Gyerekként még úszóversenyeken gyűjtötte az érmeket, aztán végül a focinál kötött ki. Az NB I-ben a 2017-2018-as idényben mutatkozott be, három gólja nem festett rosszul, de a hét gólpassz még imponálóbb volt. A sors fura fintora, hogy legjobb NB I-es számait abban az idényben produkálta (4 gól, 11 gólpassz), amikor a Debrecen nagy meglepetésre kiesett az élvonalból.
Az NB II-ben azonban csak öt meccs jutott neki, mert lecsapott rá a török Kasimpasa, amelynél 4 gól és 4 gólpassz került a neve mellé. A mindkét szélen használható Varga már a válogatottban is meglőtte első gólját, a törökök ellen akkora sprintet vágott ki a saját 16-osától indulva, hogy félő volt, elfogy a szufla a végére, de maradt még ereje egy precíz lövésre.
A sebessége és a cselezőkészsége révén Varga hasznos tagja lehet a csapatnak, Rossi Ciprus és Írország ellen is kezdőként számított rá, de sanszos, hogy az Eb-n Sallai játszik majd Szalai Ádám mellett, Varga pedig csereként beszállva hozhat új lendületet.