Őrület, de úgy estünk ki az Eb-ről, hogy tíz percig sem voltunk hátrányban

Két pont és két 84. percben kapott gól édes-bús története ez.

A magyar válogatott kettő pontot gyűjtve esett ki negyedik helyen az Európa-bajnokság halálcsoportjaként emlegetett F-jelű négyesből.

Hihetetlenül hangzik önmagában kiragadva, de valós tény, hogy mindössze 6-8 percig volt hátrányban Magyarország az Eb-n. Egyúttal az egész csoportban mi voltunk legtöbb időt előnyben és legkevesebb időt hátrányban.

A nyitófordulóban ugyanis a 84. percben talált be Portugália először és bár ezután háromig meg sem állt, egészen odáig egálban volt ellenfelünkkel a magyar csapat. Franciaország ellen már Fiola Attila szerzett vezetést, majd zásárként szerda este előbb Szalai Ádám, majd Schäfer András hozta a mieinket előnybe.

Persze ez önmagában mit sem ér, sehol nem fognak nekünk öt pontot beírni a 80 percnyi eredményekért, de biztató tény.