Thomas Müller: Rohadtul fáj, hogy kaptam egy ilyen esélyt, de elszalasztottam

A német válogatott támadója a kapussal állt szemben a 80. percben, de nem sikerült egyenlítenie.

Az angol válogatott 2-0-ra legyőzte a németeket az Európa-bajnokság keddi nyolcaddöntőjében.

Anglia legyőzte a riválist, kiesett mindegyik csoportellenfelünk
Az utolsó negyedórában dőlt el a továbbjutás sorsa.

Egészen máshogy alakulhatott volna a mérkőzés azonban, ha Raheem Sterling bődületes hibáját megbünteti Thomas Müller. A német válogatott támadója szinte egy az egyben vezethette az angolok kapujára a labdát, azonban Jordaan Pickford és a jobb kapufa mellé lőtt a 80. percben, így 1-1 helyett maradt 1-0 az állás egészen Harry Kane találatáig.

Müllert érthetően megviselte az eset és szerdán ennek hangot is adott az Instagram-oldalán.

Ott volt a pillanat, amire majd emlékezni fogsz és ami eldönti, hogy tudsz majd este aludni. Ezért dolgozol és élsz futballistaként. A pillanat, ami ott van a saját kezedben, hogy az egész nemzetet eksztázisba hozd egy góllal. Rohadtul fáj, hogy kaptam egy ilyen esélyt, de elszalasztottam. Fáj a csapatért, a társakért, az edzőm miatt, aki hitt bennem és mindenek előtt a német szurkolók miatt, akik támogattak minket az Eb-n minden nehézség ellenére. Köszönöm a támogatásotokat!

– írta Thomas Müller.

Az angolok percekkel később meglőtték a második gólt, amivel a németek Eb-álma szertefoszlott. Anglia Ukrajnával mérkőzik majd szombat este kilenc órakor.