Élő Közvetítés

Többé nem álom: pontot szereztünk a világbajnok ellen

BERNADETT SZABO / POOL / AFP
Bár az első félidő közepén elveszítette csapatkapitányát, Szalai Ádámot, a magyar labdarúgó-válogatott Fiola Attila góljával sokáig vezetett Franciaország ellen. Ugyan a világbajnok végül egyenlített Antoine Griezmann révén, az 1-1-es döntetlen azt jelenti, hogy maradt esélyünk a továbbjutásra.

Marco Rossi a portugál nyitómérkőzéshez képest egy helyen változtatott kezdőcsapatán, Lovrencsics helyett a francia származású Nego került be. A franciáknál is egy csere történt, Hernandez helyett Digne kezdett.

A futball olyan, mint a háború, csak nem hal meg senki
A labdarúgó-Európa-bajnokság 8. napjának kibeszélése közben rendhagyó módon nem csak az adatok és a futballszakma került előtérbe.

Nagyon bátran kezdett a magyar csapat, az első tíz percben Sallai háromszor is úgy lódult meg a balszélen, hogy csak szabálytalanul tudták megállítani (Pavard kapott is egy sárga lapot).

A 14. percben jutott el először a kapunkig a világbajnok, akkor Benzema bombáját védte bravúrral Gulácsi, majd a kipattanóra rajtoló Griezmann közeli lövését is megfogta, de a támadó más lesen állt.

A 18. percben Mbappé fejesét mindenki szemmel verte, de a labda elkerülte a kaput.

A 24. percben egy pillanatra aggódni kezdett mindenki, mert Szalai Ádám a földre került ápolni kellett, letámogatták, és jött is a helyére Nikolics. Az MLSZ később rövid közleményben jelezte, „Szalai Ádám ütést kapott a fejére, amelytől megszédült, ezért kényszerült a lecserélésére Marco Rossi.”

Szerencsére nem zavarodtunk meg, bár a francia támadások jöttek rendületlenül, de szerencsére Benzema és Mbappé sem koncentrál kellőképpen.

Nem úgy, mint Fiola, aki amikor csak tudott, felrohant a támadásokkal, Sallai morgott is miatta, mert a 42. percben egy lövésénél a felfutó védőtárs tomporát találta el.

Aztán jött a csoda, az első félidő hosszabbításában ismét ők ketten váltak főszereplővé: Sallai indította Fiolát, aki lefutotta a védelmet, majd nagyon okosan, 8 méterről a rövid jobb alsóba lőtte a labdát (1-0).

A félidő statisztikája a franciák mellett szólt: 351:128 volt a passzok, 67:33 a labdabirtoklás aránya.

A második félidőből úgy telt el húsz perc, hogy a franciák csak nyomozták a labdát, sokkal tetszetősebben játszottunk, Sallai minden megmozdulása életveszély volt.

A 65. percben mégis a franciák szereztek gólt. A magyar szabadrúgást Lloris megkaparintotta, a hatalmas kirúgást nem tudták eltakarítani a védők, így Mbappé jobbról középre adott, Orbán lábáról éppen Griezmann elé került a labda, ő pedig lendületből, 7 méterről kilőtte a kapu bal oldalát (1-1).

A 82. percben Gulácsi ismét óriásit védett Mbappé lövésénél, ezek után Tolisso távoli lövése nem okozhatott gondot neki.

A meccs végén ugyan szinte egykapuzott az ellenfél, de gólt nem tudott szerezni.

Az 1-1-es eredmény azt jelenti, hogy a szerdai, müncheni, Németország elleni mérkőzésen még a továbbjutást is ki lehet harcolni.

Fejlődés

Tudjuk, hogy a franciák által képviselt szint nagyon nehéz feladat, szinte lehetetlen küldetés elé állít bennünket. De természetesen úgy állunk hozzá, hogy harcra készülünk, harcolni fogunk

– mondta Marco Rossi pénteki sajtótájékoztatóján, kiemelve, hogy sok válogatott rendelkezik kiváló képességű játékosokkal, de a franciáknak egy Kylian Mbappéjuk van.

„Tudjuk, hogy a világbajnok ellen többet kell majd futnunk labda nélkül, mint ők, amikor pedig ekkora a hőség, nem könnyű ezt teljesíteni, ezért tökéletesen fel kell készülnünk, és okosan kell futballoznunk. A foci nagyon egyszerű játék, függetlenül attól, hogy milyen sok új taktika kerül elő; ha az ellenfél támad, mit védekezünk, ha pedig nálunk van a labda, támadnunk kell. Meglátjuk, mennyire leszünk jók, és mennyit tudunk támadni – folytatta a kapitány. – Ami minket illet, valószínű, hogy némi különbséggel, de a portugálok ellenihez hasonlóan fogunk felállni. Nehéz megmondani, mit várhatunk az ellenfelünktől. Tudjuk, hogy minden poszton világsztárjaik vannak, és elképzelhető, hogy ők hét mérkőzésre készülnek, és ennek megfelelően állítják össze a csapatot. Mi azonban a csoportmérkőzésekre készülünk, és nem lehetünk négy nap után fáradtak, hiszen mindent megtettünk, hogy fittek legyünk a következő találkozóra. Nincsenek kifogások, harcosoknak kell lennünk.“

mlsz.hu

Marcinak elég nagy szerencséje van

Szintén meccsre igyekvő kolléga küldi:

A mellettünk ülő asztalnál három lengyel srác ült, maradt egy jegyük, kérdezték van-e barátunk, aki jönne, odaadnák. Az öcsém gyorsan kapcsolt, hívta haverját, odaadtuk az e-mail címet, Marci pedig máris úton a stadionba. Ilyen a futball.

Meccsre igyekvő kollégánk jelenti

A Damjanich utcai Piroska vendéglőben, amelynek falán Antal Imre emléktáblája áll, mivel ez volt az ismert tévés törzshelye, fölényben vannak a francia szurkolók. Azt tanultuk a Brestből érkezett társaságtól, hogy Franck Ribéryt nekik köszönheti a város.

Oh, Nego!

Loic Nego személyében a magyar válogatottban is van egy francia születésű játékos. A védelemben és a középpályán is bevethető Negónak ráadásul sokat köszönhetünk, ugyanis az Izland elleni meccsen, amin a sérülése miatt most hiányzó Szoboszlai Dominik kilőtt minket az Eb-re, előbbi játékos szerezte az egyenlítő gólunkat.

A 30 éves focista 2013-ben került az NB I-be, az Újpest igazolta le, 2015 óta a Fehérvár játékosa. Kvalitásait mutatja, hogy egészen az u20-ig pályára lépett a korosztályos francia válogatottakban. A magyar nemzeti csapatban már 12 meccse és két gólja van.