Élő Közvetítés

Wales összeomlott a végére, Dánia simán negyeddöntős az Eb-n

Koen van Weel / POOL / AFP
Nem okozott gondot Dániának, hogy egyik legjobb játékosa, az RB Leipzigben szereplő Yussuf Poulsen nem vállalta a játékot, mert a válogatott a helyére bekerülő Kasper Dolberg duplájával, illetve a hajrában Joakim Maehle bombájával és Martin Braithwaite góljaival 4-0-ra verte Walest és bejutott a legjobb nyolc közé az Európa-bajnokságon.

Öt éve Wales már átélhette, milyen az, amikor egy esélytelennek ítélt kiscsapat vérszemet kap, és olyan lendületbe jön, hogy az elődöntőig meg sem áll. Rob Page válogatottja ráadásul elmondhatta magáról, hogy története során másodszor jutott el világversenyre, és másodszor is túlélte a csoportkört.

Csányi Sándor nyílt levelet írt a magyar szurkolóknak
Egyszerű, de határozott kérése volt a Magyar Labdarúgó Szövetség elnökének.

Az ellenfél az a Dánia volt, amely az első meccsen olyan mélyütést szenvedett el Christian Eriksen sokkoló összeomlásával, azonban sikerült felállnia, az oroszok kiütésével pedig továbbjutnia.

Várható volt, hogy az észak-európaiak megpróbálnak olyan határozottan kezdeni, mint a belgák ellen, de az első húsz perc inkább Walesről szólt. Más kérdés, hogy kaput eltaláló lövés nélkül nehéz eredményt elérni – ezt bizonyították a dánok, akik a 27. percben Kasper Dolberg révén megszerezték a vezetést (0-1).

A 23 éves csatár – aki Yussuf Poulsen sérülése miatt került be a kezdőcsapatba – emlékezetes visszatérést produkált a Johan Cruijff ArenA gyepén, 2016 és 2019 között ugyanis az Ajax játékosaként már szerepelt itt.

A 32. percben akár meg is dupláztatta volna góljai számát, de Damsgaard beadását hiába akarta finom bokamozdulattal a rövidbe juttatni a labdát, Ward kapus figyelt és nagyot védett. Csak úgy, mint az első félidő ráadásában Maehle lövésénél.

Szünet után egy kapitális védelmi hibából növelte előnyét Dánia, Braithwaite jobbról adott középre, de csak Williamst találta meg, de a fiatal védő olyan suta mozdulattal akart felszabadítani, hogy gyakorlatilag ziccerbe hozta Dolberget, aki nem hibázott (0-2).

Wales hiába erőlködött, a szépítésre sem volt esélye. A dánok bezzeg lendületben maradtak, a 65. percben Jensen éles szögből, a 16-os bal oldali vonalától is messzebbről megeresztett lövése nyomán a labda milliméterekkel a kapufa mellett zúgott el.

A hajrában előbb Braithwaite szerzett egy kapufát, majd a 88. percben Maehle szenzációs góllal háromgólos előnyhöz juttatta a dánokat (0-3).

És még mindig nem volt vége, a Wilson kiállítását követően az emberelőnybe Dánia Braithwaite révén még lőtt egyet, így végül kiütéses, 4-0-s sikerrel jutott tovább.

Dánia a legutóbbi két meccsén nyolc gólt szerzett, ezzel a csapattal számolni kell a folytatásban.

A következő, negyeddöntős ellenfél július 3-án a Hollandia-Csehország mérkőzés győztese lesz.

Dániának nem okozott gondot a walesi válogatott

Három évet töltött az Ajax csapatában Kasper Dolberg, aki a sérült Yussuf Poulsen helyére bekerülve kétszer is betalált a Wales elleni amszterdami nyolcaddöntőt, vezetésével pedig Dánia 4-0-ra győzött, és már a legjobb nyolc között jár az Európa-bajnokságon.

Dehogy les! 0-4

Braithwaite gólját mégis megadták… 0-4, kiütés!

Piros!

Wilson letarolta Maehlét, piros lap!

0-3 Maehle

Ez micsoda gól volt: egy hatalmas dán bedobást követően Maehle teljesen üresen kapta a labdát, a 16-oson belül csinált egy óriási cselt, majd ballal szétlőtte a bal felső sarkot (0-3).

Kapufa!!!!

Braithwaite még szerzett egy kapufát, a kipattanót pedig Andersen ellőtte a jobb kapufa mellett.

Corneliust felrúgták

Cornelius négy védő gyűrűjében is vagy 30 métert cselezgetett, végül Brooks felrúgta – sárga lap.

Újabb cserék

Walesi oldalon James és Moore le, David Brooks és Tyler Roberts be.

A dánoknál Kjaert Joachim Andersen, Strygert Nicolai Boilesen váltotta.

Vastaps!

Nagy tapsvihar közepette távozott a pályáról Dolberg, a helyére Andreas Cornelius érkezett.

Közel volt a bal felső

Jensen nagyon megnézte a hosszú bal felső sarkot, de lövése milliméterekkel a kapufa mellett zúgott el.

Ward ismét

Vestergaard megpattanó lövését védte Ward.

Csere itt-ott

A walesieknél Morrell helyére Harry Wilson állt be, a dánoknál Damsgaard és Delaney ment le, Christian Nörgaard és Mathias Jensen állt be.

Eltalálta

James 14 méteres telibe találta Christensent.

0-2 Dolberg

Elképesztő védelmi hibából növelte előnyét Dánia: Braithwaite jobbról adott középre, de csak Williams találta meg, aki olyan suta mozdulattal akart felszabadítani, hogy gyakorlatilag ziccerbe hozta Dolberget, aki nem hibázott (0-2).

Folytatás

A dánok kezdték a második félidőt.

Félidő

Szerencsénkre egyik csapat sem futballozik visszafogottan, ebből a nyílt játékból egy jó második félidő alakulhat ki. Eddig egy gól, azt Dánia szerezte.

Félidő!

Ward nagy védése

Ezt a dán akciót a walesi védelem csak szemmel verte, a labda Maehle elé került, de Ward figyelt, és nagyot védett.

18:33

Egy hosszú indításra Roberts lódult meg a jobbszélen, de fájdalmasan az ágyékához kapott. Ez súlyosabb, cserélni kell. A helyére a Liverpool fiatal védője, Neco Williams érkezett.

Újabb nagy dán helyzet maradt ki

Nagy helyzet maradt ki: Damsgaard kapott nagyszerű indítást a 16-oson belül, az alapvonaltól középre lőtt, Dolberg nagyon finom bokamozdulattal akarta átverni a kapust, de Ward figyelt és nagyot védett.

0-1 Dolberg

Na, ha eddig nem volt dán kapura lövés, akkor most van: Dolberg 17 méterről gyönyörűen lőtte ki a bal alsó sarkot (0-1).

Fej fej mellett

Ha lehet hinni az UEFA-honlap statisztikájának, akkor a félidő felénél 50:50 százalék a labdabirtoklás aránya.