Élő Közvetítés

Forsberg kapufái megbosszulták magukat, Ukrajna a 121. percben jutott a negyeddöntőbe

Paul ELLIS / POOL / AFP
Elképesztő mérkőzést vívott egymással Svédország és Ukrajna a labdarúgó Európa-bajnokság utolsó nyolcaddöntőjében. A rendes játékidő 1-1-es döntetlenje után a két kapufát is szerző svédek emberhátrányba kerültek, de Artyom Dovbik csak a 121. percben döntötte el a továbbjutást.

Az eddigi nyolcaddöntőket látva fel sem merült bennünk, hogy a csoportkörből merészebb következtetéseket vonunk le, noha a veretlen svédek a szerencsével továbbcsusszanó ukránok ellen mégiscsak esélyesebbnek tűntek.

Anglia legyőzte a riválist, kiesett mindegyik csoportellenfelünk
Az utolsó negyedórában dőlt el a továbbjutás sorsa.

Andrij Sevcsenko talán ezért is nyúlt bele az alakzatba, és a megszokott 4-3-3-at – három középső védővel – 3-5-2-es felállássá változtatta.

27 percig csak kóstolgatták egymást a csapatok, akkor váratlanul az ukránok szereztek vezetést: Jarmolenko a 16-os jobb csücskétől átfordította a labdát, Zincsenko pedig ballal, kapásból nagy gólt lőtt (0-1).

A svédek kis zavarodottság után ritmust váltottak, és a 43. percben jött is az egyenlítő gól: Isak letette a labdát Forsbergnek, aki tolt rajta egyet, lövése megpattant Zabarnij lábán, így Buscsan nem érhette el (1-1).

A második félidő elején egy perc alatt kétszer is a kapufa vált főszereplővé, az 55. percben Szidorcsuk

… az 56. percben Forsberg is azt találta el.

A 66. percben Kulusevski tornásztatta meg Buscsant, három perccel később ismét Forsberg került lövőhelyzetbe, de 16 méterről a lécet döngette meg.

Az utolsó negyedórában már senki sem szakadt meg, testben és lélekben is a kétszer 15 percre gyúrt.

A folytatásban emberelőnybe kerültek az ukránok, Danielson csúnyán térden rúgta Beszedint, akinek visszahajlott a lába – a bíró elsőre sárgát, majd az eset visszanézése után piros lapot mutatott fel a svéd játékosnak.

Már-már úgy tűnt, a sok sérülés miatt egyébként is széttördelt játék semmi újat nem tartogat, Sevcsenko is cserélt egyet a 118. percben – minden bizonnyal a tizenegyesekre –, amikor a 120. percben Zincsenko balról középre tette a labdát, Dovbik kilépett két védő közül és a hosszú, bal sarokba fejelte a labdát (1-2).

Ukrajna június 3-án, Rómában, Anglia ellen folytatja.

Eldőlt?? Eldőlt!

Zincsenko balról középre tette a labdát, Dovbik kibújt két védő közül és a hosszú, bal sarokba fejelte a labdát (1-2).

Ápolás, ápolás...

Bezust is ápolni kell… lassan olyan a meccs, mint a Vészhelyzet, a Klinika és a Kórház a város szélén legdurvább remixe.

Jön Bezus

Szidorcsuk helyére még beállt Bezus, biztosan jó büntetőlövő…

Les-helyzet

Dovbik került helyzetbe, de les volt már…

Vége az első hosszabbításnak

Krivcovot is ápolni kellett, majd Jarmolenko csapkodta a földet…

Negyedóra (ráadással együtt 20 perc) szenvedés után hátha lesz még némi játék…

Sérülés

Danielson megrúgta Beszedint, akinek nem állt szépen a térde…

Ki bírja szuflával?

Kezdődik a hosszabbítás, mindjárt egy ukrán cserével: Jaremcsukot Beszedin váltotta.

Forsberg második kapufája

Egészen elképesztő: ismét Forsberg került lövőhelyzetbe, de 16 méterről a lécet döngette meg.

Első csere

Saparenkó helyére Ruszlan Malinovszkij állt be.

Mi maradt ki?

Isak lépett ki, de lövése elkerülte a kaput – mondjuk a visszajátszás alapján lehet, les miatt meg sem adták volna.