Élő Közvetítés

84 percig élt a magyar álom, Ronaldo Eb-csúcsot döntött

Mohos Márton / 24.hu
Nagyszerűen játszott és megérdemelt volna legalább egy pontot a magyar labdarúgó-válogatott, amely Portugália ellen 84 percen át tartotta a gól nélküli döntetlent, de a hajrában az Eb-címvédő a kétgólos Cristiano Ronaldo vezetésével 3-0-ra nyert.

Nagyszerű hangulat, közel telt ház fogadta a csapatokat, és aki jegyet váltott, láthatta, hogy a portugálok már a mérkőzés elejétől átvették az irányítást.

Csalódott a futballrendszerben, 200 eurót tett a három magyar vereségre
Egy portugál lapnak nyilatkozott a korábbi csatár, Zoltán, aki most taxisként dolgozik.

Abban még a szaklapok sem voltak biztosak, hogy Fernando Santos 4-3-3-as vagy 4-2-3-1-es rendszerben küldi pályára csapatát, de nagyon ki sem derült, mert az első harminc percben a tizenhatosunk előtt adogattak, és teljesen beszorították a magyarokat.

A 6. percben Jota nagy lövését védte Gulácsi, majd Ronaldo lövését is hárította. A portugálok kicsiben, gyorsan járatták a labdát, sokkal többet birtokolták is, de annyira nem volt kínos, mint előző este a svédek antifutballja.

A 27. percben Orbán rutinjára volt szükség, a Leipzig védője gyönyörűen szerelte a 16-oson belül Bernardo Silvát. A meccs egyik legjobbja viszont Schäfer András volt, aki bátran szerelt, próbált bekapcsolódni a támadásokba, a középpályán egyértelműen ő volt a legaktívabb.

A portugálok technikai fölényét mutatja, hogy bő félórának is el kellett telnie, hogy a magyarok végre hat-hét egymást követő passzal jelentkezzenek. Sőt, a 37. percben helyzetig is eljutottunk: Szalai Ádám fejesét Rui Patríciónak kellett védenie.

A hajrában még két nagy portugál helyzet kimaradt, előbb Jota közeli lövését védte Gulácsi, majd egy balról középre lőtt labdára Ronaldo robbant be, de öt méterről a léc fölé bombázott.

Szünet után folytatódott a portugál nyomás, a 47. percben Pepe fejesét védte bravúrral Gulácsi. Válaszul Szalai Ádám ritka megoldásra vállalkozott, távoli lövését azonban védte a portugál kapus, aki pár perccel később Sallai löketét is hárította.

Amíg az első félidőben nem ment az összjáték, mert a második-harmadik passzba belehibáztak a játékosok, addig a szünet után sokkal jobb teljesítményt nyújtott a válogatott.

A 68. percben ismét Gulácsi tudására volt szükség, szépen védte Bruno Fernandes 23 méteres lövését.

A közönség tombolt, mert ez a magyar csapat nem úgy nézett ki, mint amelyik ne bírná a meccs végét. Sőt, a 80. percben Schön Szabolcs góljánál megvolt a hangrobbanás is, kár, hogy a cserejátékos méteres lesen kapta a labdát, így a bíró kifelé ítélt szabadrúgást.

A sors azonban nem volt kegyes hozzánk: a 85. percben Bruno Fernandes beadása Szalai Attiláról lecsorgott, éppen Guerreiro elé, aki 12 méterről lőtt, a labda Orbánon megpattanva a jobb alsó sarokba pattan (0-1).

Egy perccel később Renato Sanches szólója után kiugratta Rafa Silvát, akit Orbán elgáncsolt. A tizenegyest Ronaldo bevágta a bal sarokba (0-2).

És még nem volt vége, a 92. percben egy szép játék végén Ronaldo került ziccerbe, kicselezte Gulácsit is, és beállította a 3-0-s végeredményt.

Ronaldo összesen már 11 Európa-bajnoki találatnál jár, ezzel ő a legeredményesebb.

Az Opta statisztikája elszomorító: Portugália az első csapat az Európa-bajnokságok történetében, amely egy meccs utolsó tíz percében három gólt is tudott szerezni.

Pepe megoldotta

Na jó, nem pont ő. A jobb szélről végezhetett el szabadrúgást Portugália, a veterán védő fejét kereste a labda, ő a földre fejelt, de már sípolt a spori, mert lökés volt középen. Szabadrúgás kifelé.

Érdekes volt a figura a kezdőrúgásnál

Szalai Ádám, Sallai és Lovrencsics is kihúzódott az oldalvonal mellé, és Kleinheisler tette hátra a labdát Szalai Attilának, aki egyből ívelte is fel a másik Szalainak. De Lovrencsics elfejelte a labdát a csapatkapitány elől., úgyhogy ez most nem jött be.

MEGY a meccs

Elkezdődött! Pirosban a magyarok, világosban a portugál csapat. Mi kezdtük a meccset.

A magyar szurkolókon nem múlik majd semmi

A nyitóünnepségen először akkor kezdett egy emberként ünnepelni a lelátó, amikor megjelent az Európa-bajnokság képe egy hatalmas Budapest felirattal, majd amikor egy óriási magyar és portugál mez is beúszott újabb vastaps jött. A drukkerek már nagyon a kezdésre várnak. Közben készül a B közép koreója is. A himnuszba is belezengett a stadion.

Nem akarok udvariatlannak tűnni, de

Persze, amint befejezzük az interjút, megyek át a szomszéd szobába nézni

– mondta Globsec 2021 konferencián a kérdésre, hogy nézi-e a mai meccset Bruno Macaes, Portugália korábbia Európa-minisztere és az utóbbi évek egyik európai sikerszerzője a globális politikai elemzésben. A meccs azután kezdődött, amikor az interjú is, de Macaes azt mondta, nem aggódik. „Nem akarok udvariatlannak tűnni, de ebben a csoportban ez a könnyű meccs, amit mindenképp meg kell nyernünk, ha tovább akarunk jutni. Szerintem a Franciaország-Portugália lesz a nagy kihívás.”

Frissítés!

Ekkora sor a bejáratnál nem volt, mint amekkora a sörre vár. Pattanásig feszült a helyzet.

Megdobálták a magyar drukkerek a portugál buszt

A portugál Record is online tudósít a portugálok első mérkőzéséről.

A lap azt írta, miközben a busz rendőri felvezetéssel és kísérettel a stadion felé tartott, a magyar szurkolók palackokkal dobálták meg.

„Sok ember van az utcákon, sípok hallatszanak” – olvasható.

Itt van a magyar kezdő Portugália ellen!

Marco Rossi, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya kijelölte a portugálok elleni kezdőcsapatát. Meglepetés azért van, Lovrencsics és Fiola is bekerült a kezdő tizenegybe. Íme, így állunk fel:

Gulácsi Péter – Szalai Attila, Willi Orbán, Botka Endre – Fiola Attila, Schäfer András, Nagy Ádám, Kleinheisler László, Lovrencsics Gergő – Sallai Roland, Szalai Ádám.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Hungarian Football Federation (@mlsztv) által megosztott bejegyzés

A Vajdaságban minden pénzt megér a magyar-portugál

A labdarúgó Európa-bajnokság mérkőzéseinek idejére a vajdasági kábeltelevíziós szolgáltatók elsötétítik a magyarországi M4 Sport csatornát, így nagyon sokan nem tudják követni a mérkőzéseket, írta a Szabad Magyar Szó.

A magyarok lakta területen a legtöbben a Sat-trakt felhasználói, a cég június 12-én, vagyis az Európa-bajnokság második napján a következő bejegyzést tette közzé a hivatalos Facebook-oldalán.

„Az Európa-bajnokság kizárólagos közvetítésére szóló jogokkal a Szerb Köztársaság területén a United Media nevű cég rendelkezik, amelynek tulajdonában áll a Nova S nevű televíziós csatorna, ahol a mérkőzéseket közvetítik. A 2021-es Európa-bajnokság összes lejátszott mérkőzése alatt törvény által szabályozottan kötelességünk, hogy a regionális és nemzetközi csatornákat, ahol a mérkőzéseket közvetítik beszüntessük a hálózatunkban a mérkőzések időtartamára.”

A helyzet keddre megváltozott, Zsemberi János, a cég tulajdonosa az Indexnek azt nyilatkozta, hogy a bírság sem érdekli, a magyar meccsek idejére nem sötétítik el az M4 Sportot.

„A magyarok három csoportmeccsét – s ha továbbjutunk, akkor a többit is – be fogom tenni a programunkba, természetesen ingyen. Az sem érdekel, ha ezért bírságot, kötbért sóznak rám, ami akár az egymillió eurót is elérheti. Nem maradhat magyar–portugál nélkül a délvidéki közönség!”

Nem nyertünk még Portugália ellen, az a helyzet

Mindenki emlékezetében élénken él a 2016-os 3-3-as döntetlen, de az a helyzet, hogy nem sok sikerélményben volt részünk Portugália ellen. Olyannyira nem, hogy az eddig lejátszott 13 mérkőzésből egyet sem nyertünk.