Élő Közvetítés

84 percig élt a magyar álom, Ronaldo Eb-csúcsot döntött

Mohos Márton / 24.hu
Nagyszerűen játszott és megérdemelt volna legalább egy pontot a magyar labdarúgó-válogatott, amely Portugália ellen 84 percen át tartotta a gól nélküli döntetlent, de a hajrában az Eb-címvédő a kétgólos Cristiano Ronaldo vezetésével 3-0-ra nyert.

Nagyszerű hangulat, közel telt ház fogadta a csapatokat, és aki jegyet váltott, láthatta, hogy a portugálok már a mérkőzés elejétől átvették az irányítást.

Csalódott a futballrendszerben, 200 eurót tett a három magyar vereségre
Egy portugál lapnak nyilatkozott a korábbi csatár, Zoltán, aki most taxisként dolgozik.

Abban még a szaklapok sem voltak biztosak, hogy Fernando Santos 4-3-3-as vagy 4-2-3-1-es rendszerben küldi pályára csapatát, de nagyon ki sem derült, mert az első harminc percben a tizenhatosunk előtt adogattak, és teljesen beszorították a magyarokat.

A 6. percben Jota nagy lövését védte Gulácsi, majd Ronaldo lövését is hárította. A portugálok kicsiben, gyorsan járatták a labdát, sokkal többet birtokolták is, de annyira nem volt kínos, mint előző este a svédek antifutballja.

A 27. percben Orbán rutinjára volt szükség, a Leipzig védője gyönyörűen szerelte a 16-oson belül Bernardo Silvát. A meccs egyik legjobbja viszont Schäfer András volt, aki bátran szerelt, próbált bekapcsolódni a támadásokba, a középpályán egyértelműen ő volt a legaktívabb.

A portugálok technikai fölényét mutatja, hogy bő félórának is el kellett telnie, hogy a magyarok végre hat-hét egymást követő passzal jelentkezzenek. Sőt, a 37. percben helyzetig is eljutottunk: Szalai Ádám fejesét Rui Patríciónak kellett védenie.

A hajrában még két nagy portugál helyzet kimaradt, előbb Jota közeli lövését védte Gulácsi, majd egy balról középre lőtt labdára Ronaldo robbant be, de öt méterről a léc fölé bombázott.

Szünet után folytatódott a portugál nyomás, a 47. percben Pepe fejesét védte bravúrral Gulácsi. Válaszul Szalai Ádám ritka megoldásra vállalkozott, távoli lövését azonban védte a portugál kapus, aki pár perccel később Sallai löketét is hárította.

Amíg az első félidőben nem ment az összjáték, mert a második-harmadik passzba belehibáztak a játékosok, addig a szünet után sokkal jobb teljesítményt nyújtott a válogatott.

A 68. percben ismét Gulácsi tudására volt szükség, szépen védte Bruno Fernandes 23 méteres lövését.

A közönség tombolt, mert ez a magyar csapat nem úgy nézett ki, mint amelyik ne bírná a meccs végét. Sőt, a 80. percben Schön Szabolcs góljánál megvolt a hangrobbanás is, kár, hogy a cserejátékos méteres lesen kapta a labdát, így a bíró kifelé ítélt szabadrúgást.

A sors azonban nem volt kegyes hozzánk: a 85. percben Bruno Fernandes beadása Szalai Attiláról lecsorgott, éppen Guerreiro elé, aki 12 méterről lőtt, a labda Orbánon megpattanva a jobb alsó sarokba pattan (0-1).

Egy perccel később Renato Sanches szólója után kiugratta Rafa Silvát, akit Orbán elgáncsolt. A tizenegyest Ronaldo bevágta a bal sarokba (0-2).

És még nem volt vége, a 92. percben egy szép játék végén Ronaldo került ziccerbe, kicselezte Gulácsit is, és beállította a 3-0-s végeredményt.

Ronaldo összesen már 11 Európa-bajnoki találatnál jár, ezzel ő a legeredményesebb.

Az Opta statisztikája elszomorító: Portugália az első csapat az Európa-bajnokságok történetében, amely egy meccs utolsó tíz percében három gólt is tudott szerezni.

És akkor félidő

Mindenben jobb Potugália, de ebben semmi meglepetés nincs. Ugyanakkor komoly helyzete igazából egy volt a vendégcsapatnak, úgyhogy nem olyan tragikus a helyzet. Innen folytatjuk.

Dadog azért a labda nálunk

Próbálnak a magyarok kis passzokkal kijönni a térfelükről, de ha a portugálok kicsit növelik a letámadás intenzitását, vagy hamarabb rámennek a mieinkre, rögtön megakad a játék. Ebből előbb-utóbb nagyobb baj is lehet, de a félidőt azért megúsztuk. Nagyot küzdöttek a játékosok, félidőben 0-0.

Mit. Úsztunk. Meg.

Ráadásul Ronaldo hagyta ki. Nagymuter cekkerrel típusú helyzet. Orbán hagyta el a labdát az oldalvonal mellett, jött a középreadás. Orbán érkezett, ez neki ajtó-ablak helyzet volt, de rosszul tartotta a lábfejét, így az égbe lőtt. Az ő részéről meglepő hiba, a miénkről nagy szerencse.